Najlepsze Porady UrodaJak wykorzystać łupiny orzechów Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak wykorzystać łupiny orzechów

Jak wykorzystać łupiny orzechów

Po obraniu orzechów najczęściej wyrzucamy ich łupiny, okazuje się, że niesłusznie ponieważ można je powtórnie wykorzystać. Łupiny po orzechach pomogą w naturalny sposób zadbać o zdrowie, a także o swoją urodę. Można z nich zrobić naturalną domową płukankę do włosów ciemnych lub wybielający płyn do zębów. Oto proste i szybkie sposoby na powtórne wykorzystanie łupinek po orzechach. 


Płukanka wzmacniająca ciemne włosy


Przygotowanie domowej naturalnej płukanki do włosów jest niezwykle proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Aby ją zrobić wystarczy do małego garnka wrzucić 20-25 łupin z dużych (wcześniej opłukanych) orzechów włoskich. Następnie trzeba zalać orzechy wodą tak, by były one zakryte. Kolejnym krokiem jest doprowadzenie mikstury do wrzenia i gotowanie jej na wolnym ogniu przez około 45 minut. Po tym czasie garnek należy odstawić do ostygnięcia. Po przelaniu płukanki do butelki można ją stosować. Najlepiej robić to po każdym umyciu włosów. Płukanka działa nie tylko wzmacniająco na włosy, ale także nadaje im piękny miedziany połysk. 

Wybielający płyn do zębów

Lupiny orzechów doskonale nadają się także do wybielania zębów. Aby przygotować orzechowy płyn do wybielania należy łupiny z 5-6 orzechów włoskich włożyć do garnka i zalać szklanką zimnej wody. Następnie trzeba je podgrzewać, a potem gotować przez 20 minut na wolnym ogniu, po czym odstawić do ostygnięcia. Chłodny płyn jest gotowy do użycia. Wystarczy zamoczyć w nim szczoteczkę do zębów i dokładnie je nią szczotkować przez około 5 min. Po umyciu trzeba  wypłukać usta. Stosując ten płyn przez 7-14 dni dwa razy dziennie skutecznie usuniemy kamień nazębny, przebarwienia i wybielimy zęby o co najmniej dwa odcienie.

Dodaj komentarz

Alan Tor.
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Łupiny orzechów moja babcia stosowała do farbowania włosów na ciemniejsze :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Świetna klinika ! Naprawdę podejście do pacjenta na najwyższym...
Niektóre podkłady nie lubią jakieś techniki nakładania...
Super pomysł aby cieszyć się gładkim ciałem.Korzystne ceny i...
Aby mieć piękne i zdrowe piersi należy zastosować się do tych...