Najlepsze Porady WypoczynekSauna - Jak korzystać? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Sauna - Jak korzystać?

Sauna - Jak korzystać?

Sauna to popularne w naszych czasach miejsce, gdzie każdy może się zrelaksować. Często spotykamy sauny na siłowniach, ale też w hotelach czy ośrodkach relaksacyjnych. Istnieją trzy rodzaje sauny, sucha, parowa i na podczerwień. W każdym rodzaju sauny obowiązują zasady higieny, ale też kulturalne. Jeśli dostosujesz się do tych zasad to przyjemnie się zrelaksujesz, zadbasz o oczyszczenie organizmu i też o twoje zdrowie i lepsze samopoczucie. Jak więc trzeba zachowywać się w saunie i co trzeba mieć ze sobą?


Kiedy i jak?

Ogólnie sauna może nas bardzo zrelaksować, ale jest to również ciężki proces dla naszego organizmu. Wysoka temperatura i nadmierne pocenie się oczyszczają organizm nie tylko z toksyn, ale tracimy też potrzebne minerały i nie tylko. Dlatego też odpowiednią porą do saunowania jest wieczór. Gdy już masz wolny czas i wszystkie obowiązki są już zrobione to wtedy pozwól sobie na chwilę odpoczynku. W tygodniu to najlepiej raz czy dwa odwiedzić saunę, ale maksymalnie trzy. Pamiętaj też że do sauny nie można iść głodnym, ale też za bardzo najedzonym. Pierwsza sytuacja może doprowadzić do osłabienia i omdlenia, a druga sprawi że organizm bardziej skupi się na trawieniu i wysoka temperatura nie pozwoli Ci na pot i oczyszczenie organizmu bo jego uwaga będzie skupiona w innym kierunku.

Higiena

Do sauny nie wchodzi się w ciuchach, ani w mokrym kostiumie kąpielowym. Wystarczy mieć klapki ponieważ jest to miejsce gdzie inni ludzie też przebywają i ręcznik. Wystarczy że położysz ręcznik na deskach gdzie zamierzasz usiąść i tyle. Nago najlepiej ciało będzie oddychać i pocić się, a więc efekty sauny będą szybsze i skuteczniejsze. Po saunie i gdy już weźmiesz prysznic to warto zastosować też jakiś preparat dezynfekujący do stóp.

Kultura

Chodząc na saunę to wiadomo że nie będziemy sami. Dlatego warto szanować spokojny i relaksujący czas innych, tak samo jak my chcemy żeby inni cenili nasz. Wchodząc do sauny wystarczy miło się przywitać, aby klimat był spokojny i przyjazny. Warto również się pożegnać, gdy już będziesz całkowicie wychodzić z sauny. 
Najważniejsze jeśli chodzi o kulturę w saunie to oczywiście zachowanie ciszy. Pogawędki czy śmiechy mogą przeszkadzać innym, którzy chcą w spokoju odpocząć, a nie słuchać co dziwnego przydarzyło Ci się dzisiaj.

Dodaj komentarz

Henryk
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Korzystać tak żeby para była i ciepło


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Japonia jest bardzo pięknym krajem, byłam już tam dwa razy i...
Najlepiej jest wybrać renomowane i popularne biuro podróży.
Wyjechać daleko z polski na wakacje i nie myśleć o niczym...
Najlepiej zostać w domu a jak nie to schować się w samochodzie...