Najlepsze Porady ZdrowieJak rozpoznać cyfrowe zmęczenie oczu?
ocena (/0):

Jak rozpoznać cyfrowe zmęczenie oczu?

Jak rozpoznać cyfrowe zmęczenie oczu?

Cyfryzacja naszego życia codziennego sprawiła że nasze życie jest dużo łatwiejsze i wygodne. Nie oznacza to jednak że nie ma również negatywnego wpływu. Jednym z nich jest pogorszenie naszego wzroku. Ciągłe przesiadywanie przed monitorami i wyświetlaczami może spowodować symptomy, jak zamazane widzenie, podkrążone oczy, uczucie pieczenia czy nawet silne i częste bóle głowy oraz migreny. Gdy pojawiają się takie symptomy nie należy ich lekceważyć. Związane one są z syndromem cyfrowego zmęczenia wzroku. 
Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka wskazówek, które pomogą Ci zregenerować wzrok i w jak największym stopniu złagodzą dokuczliwe symptomy.


Odpowiednia odległość od monitora

Najważniejszym krokiem do odciążenia oczu i poprawy ich kondycji to zachowanie około 40-75 centymetrów odległości od monitora. Cały monitor powinien być widoczna na naszym polu widzenia i odpowiednio ustawiony, nieco poniżej wzroku. Mięśnie oraz wzrok będą mieć z tego sposobu wiele korzyści.

Światło

Oświetlenie jest kolejnym niezbędnym elementem do poprawy jeżeli odczuwać jakieś symptomy syndromu cyfrowego zmęczenia oczu. Miejsce pracy powinno być dobrze oświetlone. Znaczenie ma również jasność monitora, jak i rozmiary czcionek. Nawet jak się wydaje to takie szybkie i łatwe to taka zmiana ma bezpośredni wpływ na regenerację oczu.

Zmiana codziennych nawyków

Należy wprowadzić kilka zmian w codzienności, które ograniczą przeglądanie się w ekran do minimum. Jeżeli nie ma konieczności, warto na chwilę odstawić laptopa czy telefon komórkowy i nacieszyć się światem dookoła. Detoks cyfrowy najlepiej zrobić podczas weekendowych dni.

Nawilżanie oczu

Praca przy komputerze sprawia że gałki oczne szybciej się przesuszają. Należy jak najczęściej mrugać oczami. W ten sposób gałki oczne zostaną odpowiednio nawilżone i oczyszczone.

Szkła z antyrefleksem

Częste i długie wpatrywanie się w monitor naraża nas wzrok na niebezpieczne promieniowanie niebieskiego światła HEV. Aby się uchronić, nawet jeżeli nie masz żadnej wady wzroku, warto kupić i nosić szkła z antyrefleksem. Uczucie zmęczonych oczu nie będzie takie częste i intensywne. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne