Najlepsze Porady ZdrowieJakich kosmetyków nie stosować latem?

Jakich kosmetyków nie stosować latem?

Jakich kosmetyków nie stosować latem? Jakich kosmetyków nie stosować latem?

Lato to okres, kiedy powinniśmy większą uwagę przywiązywać do pielęgnacji naszej skóry. Wysoka temperatura, słońce, wiatr oraz klimatyzacja w zamkniętych pomieszczeniach sprawiają, że skóra staje się bardziej podatna na wysuszenie oraz podrażnienia. Z tego względu sięgamy często po znacznie większą ilość balsamów i kremów. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że część z nich może zawierać substancje, które w kontakcie ze słońcem mogą powodować przebarwienia i alergię. Jakich kosmetyków więc nie powinniśmy stosować w letniej porze? 


Kosmetyki fotouczulające
W niektórych kosmetykach zawarte są substancje, które działają fotouczulająco, tzn. pod wpływem słońca powodują alergię i przebarwienia na skórze. W poważniejszych przypadkach mogą wywołać również krostki, pęcherze, a nawet rumień.
Na co powinniśmy uważać? Przede wszystkim na perfumy. Popularne substancje, takie jak piżmo czy cynamal są częstym alergenem. Niebezpieczne może okazać się również retinol, zawarty często w kremach leczących trądzik i wygładzających zmarszczki. Nie musimy z nich całkowicie rezygnować, ale dla bezpieczeństwa lepiej stosować je na noc. 

Peelingi i depilacja
Lato to czas, w którym warto zrobić sobie przerwę od peelingów kwasowych, szczególnie tych głęboko złuszczających, przeprowadzanych w gabinetach kosmetologicznych lub dermatologicznych. Mogą one spowodować przebarwienia w kontakcie skóry ze słońcem. Poza tym latem skóra często jest przesuszona i to czego jej najbardziej potrzeba to wysuszanie, a nie dodatkowe podrażnianie. 
Nie depiluj również nigdy nóg bezpośrednio przed wyjściem na słońce. Wraz z włosami usuwasz również warstwę ochronną skóry, która zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami. W efekcie możesz zyskać nierównomierną opaleniznę, a nawet nabawić się przebarwień. 

Substancje kancerogenne w kremach do opalania
Latem często sięgamy po kremy z filtrami UV zawarte w kremach do opalania mają za zadanie chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, w tym również przed groźnym rakiem skóry - czerniakiem. Mimo to, wiele z nich zawiera niestety w sobie substancje rakotwórcze, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Najgorszą sławą cieszy się składnik o nazwie "oxybenzone", który potrafi przenikać wgłąb skóry i przedostawać się do organów. Składnik ten może stwarzać szczególne zagrożenie dla kobiet w ciąży, ponieważ może prowadzić do niedorozwoju płodu. Filtry hamują również produkcję witaminy D, niezbędnej dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z kremów z filtrem. Pomimo, że duża ilość tych kosmetyków może być szkodliwa, to na rynku istnieje wiele dobrej jakości preparatów o bardzo skutecznym działaniu. Możemy również zdecydować się na naturalne olejki, ponieważ wiele z nich zawiera w sobie filtry UV, na przykład olej z pestek malin.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
Tak zdecydowanie najlepsza porada - zdjęcie teściowej. Kac...
mi pomaga oglądanie zdjęcia teściowej - nie ma nic lepszgo...
faceci też mają haluksy :)
Mylicie napar z odwarem. Odwar uzyskuje się poprzez...