Najlepsze Porady ZdrowiePrzetworzona żywność - 7 najbardziej niezdrowych produktów Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Przetworzona żywność - 7 najbardziej niezdrowych produktów

Przetworzona żywność - 7 najbardziej niezdrowych produktów Popcorn z mikrofalówki

Tempo współczesnego życia sprawia, że coraz częściej brakuje czasu na przygotowywanie posiłków oraz korzystania w czasie zakupów z pewnych, zdrowych źródeł. Dla wygody i szybkiego przygotowania obiadu sięga się po półprodukty i przetworzoną żywność, przez co dostarcza się organizmowi dużych ilości tłuszczów, cukru i sodu. Jak można wywnioskować - nie jest to zdrowa dieta. Niektóre produkty nie są szkodliwe, jednak istnieje grupa takich, których zakup trzeba naprawdę rozważyć. Poniżej przedstawiamy siedem z nich.


  • Boczek - swój smak zawdzięcza dużej ilości tłuszczów nasyconych, które przyczyniają się do chorób serca oraz otyłości. Ponadto często zawiera on wiele środków konserwujących i ulepszaczy, dzięki którym dobrze się prezentuje. Stanowi również źródło sodu sprzyjającego wysokiemu ciśnieniu krwi.
  • Batony zbożowe - chociaż są reklamowane jako produkty pełnoziarniste i dietetyczne, zawierają duże ilości syropu glukozowego, który na chwilę zaspokoi apetyt, jednak potem może spowodować cukrowy głód i potrzebę podjadania. Znajduje się w nich wiele węglowodanów i nierzadko długa lista konserwantów.
  • Orzeszki smakowe - w sklepach znajduje się szeroki wybór orzechów ziemnych w różnych smakach. Wśród nich znaleźć można klasyczne solone, oblane karmelem, miodem, jogurtem, a także te w ostrej skorupce lub o smaku wasabi. Należy pamiętać, że wszystkie te dodatki zazwyczaj bazują na cukrze albo soli, co przyczynia się do tycia, chorób naczyniowych i próchnicy.
  • Popcorn z mikrofalówki - o ile samo prażenie kukurydzy nie jest szkodliwe, podobnie jak sporadyczne podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce, tak dostępny na rynku popcorn do mikrofalówki zdecydowanie jest dobrą opcją. W składach torebek, w których jest pakowany można często znaleźć perfluoroalkyl - substancję odpowiadającą za różne schodzenia - od chorób nerek po mniejszą płodność.
  • Ketchup - jest to najpopularniejszy sos na świecie. O ile w niewielkim ilościach nie jest groźny, o tyle należy pamiętać, że często nie ma za wiele wspólnego z pomidorami, a swój smak zawdzięcza głównie cukrom.
  • Mrożone dania - zdają się być one wygodną, szybką opcją. Spożywane raz na jakiś czas nie zaszkodzą, jednak regularne jedzenie mrożonej lasagne, ryby czy zestawu z kotletem i pomidorami może prowadzić do nadwagi, nadciśnienia i problemów z sercem. Zawierają one bowiem wiele cukru, tłuszczu i sodu.
  • Zupki chińskie - to inny popularny produkt, którego spożywanie nie przyniesie niczego dobrego. Gotowe zupki do zalania wrzątkiem są źródłem dużej ilości sodu, węglowodanów oraz tłuszczów. Ponadto zawierają szkodliwe konserwanty i barwniki.

Dodaj komentarz

~Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ufff, jedyne co z tej listy jadłam to batony zbożowe, które właśnie promowane są jako te zdrowe... ale to prawda zazwyczaj znajduje się w nich dużo zbędnego cukru... Polecam robić batoniki domowym sposobem, są jeszcze lepsze w smaku.

Miłosz
Dodano:
0
0

Może i nie zdrowe ale za to jakie dobre


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Zawsze jak jest okazja to na rynku kupuję całą główkę...
Kto by pomyślał że s rośliny ozdobnej może być taki...
Chorób związanych z tarczycą nie należy lekceważyć bo mogą być...
Orzechy brazylijskie mają bardzo przyjemny smak a dodatkowe te...