Najlepsze Porady BiznesBlack Friday - jak kupować, żeby na tym nie stracić? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Black Friday - jak kupować, żeby na tym nie stracić?

Black Friday - jak kupować, żeby na tym nie stracić? @pixabay

Dzisiaj jest Czarny Piątek, znany przede wszystkim pod angielską nazwą Black Friday. Wiele sklepów oraz usługodawców kusi atrakcyjnymi cenami, ogromnymi rabatami, a także promocjami typu "kup jeden produkt drugi dostań gratis" czy nawet darmowymi zamówieniami online. Jednakże czy opłaca się kupować na tym "święcie wyprzedaży"? Już od kilku tygodni na stronach internetowych, w telewizji, a także w radiu co rusz jesteśmy bombardowani informacjami na temat Black Friday, które na pierwszy rzut oka wydają się atrakcyjne, jednakże czy naprawdę takie są? Jak kupować na Black Friday, aby później nie żałować wydanych pieniędzy? 


Nie żałuj wydanych pieniędzy
Z okazji Black Friday część sklepów już od tygodni reklamuje swoje produkty i oferuje swoje produkty w dość atrakcyjnych cenach, jednakże impulsywne zakupy są pierwszym krokiem do porażki i poczucia winy z przeprowadzonych zakupów. W Black Friday warto zachować zimną krew oraz robić zakupy z głową. Najlepszym rozwiązaniem jest upatrzenie sobie produktu kilka tygodni, a nawet miesięcy przed Black Friday i obserwowaniem jak zmieniają się ceny w poszczególnych sklepach, ponieważ częstym chwytem marketingowym jest zawyżenie cen, a następnie sprzedawanie produktów po cenach standardowych, które rzeczywiście w porównaniu do stworzonej nadwyżki są "promocyjne". 

Sprawdź rzetelność sklepu
Black Friday to również święto fałszywych sklepów, które zachęcają swoich klientów niepowtarzalnymi okazjami oraz obniżkami cenowymi. Jeżeli decydujesz się na dokonanie zakupu online, najpierw powinieneś się upewnić, że sprzedawca, u którego będziesz dokonywał zakupu jest wiarygodny - warto zweryfikować stronę internetową na różnego rodzaju forach, a także znaleźć nazwę sprzedawcy w rejestrze firm. Kolejnym sposobem na sprawdzenie sklepu internetowego jest zwrócenie uwagi czy transakcje są realizowane przez znanego operatora płatności. Należy uważać na każdym kroku, ponieważ cyberprzestępcy stają się coraz sprytniejsi i przebiegli. 

Oszustwa Black Friday
Z danych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wynika, że niektórzy sprzedawcy w tym dniu wprowadzają różnego rodzaju oszusta, m.in. wspomniana wcześniej sztuczne zawyżanie cen, a także przynęty w postaci promocji, podczas których użytkownik zachęcany jest do zakupu różnorodnych produktów, a okazuje się, że tylko jeden lub dwa produkty objęte są promocją. Kolejnym problemem jest nietypowe naliczanie rabatów, np. naliczenie mniejszego upustu niż oferowano czy anulowanie opłaconych zamówień, aby nie można było dostać produktu. Jeżeli na bieżąco nie śledziłeś cen produktów, które chcesz kupić w czasie Black Firday bez problemu możesz skorzystać z wyszukiwarek, które oferują takie możliwości

Kupuj z głową
Kupowanie Black Friday powinno być przemyślane. Kilka dni wcześniej stwórz listę z produktami, które chcesz kupić - może być ona ogólnikowa, jednakże jeszcze lepszym rozwiązaniem jest stworzenie listy szczegółowej z podanymi modelami poszczególnych produktów. Wyposażenie w listę zaoszczędzimy na czasie poszukiwań, a także w mniejszym stopniu będziemy ulegać pokusom. Co więcej, nie poddamy się impulsywności i nie wybierzemy innego produktu zamiast tego, który mieliśmy kupić. Pamiętaj, aby nie kupować w pośpiechu - sklepy internetowe są dostępne 24 godziny na dobę, dlatego nie musisz podejmować decyzji o kupnie produktu od razu, tylko możesz się nad nią zastanowić. 

Dodaj komentarz

Porada Black Friday - jak kupować, żeby na tym nie stracić?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 627
facebook unlike 1

Czy nasza porada Black Friday - jak kupować, żeby na tym nie stracić? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Black Friday - jak kupować, żeby na tym nie stracić?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Juliusz Baranowski
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Wanda
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zamówiłam tylko dwie sukienki na czarny piątek.

Izabela
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

W dzisiejszych czasach trzeba wiedzieć jak kupować, aby nie dać się oszukać.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Karta kredytowa już kilka razy uratowała mnie w awaryjnych...
Przydatne porady
Czy porada Jak uzyskać zdolność kredytową? przydała Ci się ?...
Czy porada Jak wybrać najlepsze konto studenckie? przydała Ci...