Prowadzenie indywidualnej działalności gospodarczej wymaga ciągłego inwestowania w rozwój firmy, m.in. w nawiązywanie nowych relacji biznesowych, optymalizacji procesów pracy czy choćby dbanie o budowanie wizerunku marki i jego skuteczne rozpowszechnianie. Działania związane z prowadzeniem firmy wymagają nie tylko ogromnej ilości poświęconego czasu, ale także generują spore wydatki, które są jednak potrzebne do utrzymania firmy na wysokiej pozycji wśród konkurencyjnych marek. Skąd wziąć pieniądze na utrzymanie oraz rozwój firmy? Oczywiście dostępnych źródeł jest wiele, jednakże najkorzystniejszym będzie kredyt firmowy w postaci pożyczki obrotowej zaciągniętej w PFR Sp. z o.o., czyli Podkarpackim Funduszu Rozwoju.
W jakim celu można wziąć kredyt firmowy w PFR?
Jeżeli potrzebujesz środków pieniężnych na rozwój własnej firmy, a także na finansowanie jej bieżącej działalności, najlepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie pożyczki obrotowej, której kwota można wahać się od 1 tysiąca do nawet 500 tysięcy złotych. W przypadku pożyczki obrotowej istnieje możliwość miesięcznej spłaty rat, a w zależności od zaciągniętego zobowiązania obliczane są lata spłaty. Co można sfinansować przez kredyt firmowy PFR? Kredyt dla firm Rzeszów przeznaczony jest do bieżącego finansowania zakupu towarów, bieżących wydatków, a nawet wynagrodzenia pracowników.
Kto może skorzystać z oferty PFR?
Pożyczki z oferty Podkarpackiego Funduszu Rozwoju przeznaczone są przede wszystkim dla mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorców, którzy potrzebują pieniędzy na utrzymanie się na rynku, zwiększenie swojej konkurencyjności, a także dalszy rozwój swojej działalności gospodarczej. PFR nie tylko udziela pożyczek, ale również pomaga firmom uzyskać dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania działalności. Tak więc chociaż spółka działa w zakresie udzielania pożyczek i kredytów dla firm, to jednak również dysponuje takimi instrumentami, jak poręczenia. Co jest warunkiem skorzystania z usług PFR? Przede wszystkim trzeba prowadzić działalność firmy na terenie województwa podkarpackiego, czyli mieć zarejestrowaną siedzibę lub jej oddział.