Najlepsze Porady BiznesJak dobrze przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

Jak dobrze przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

Jak dobrze przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy składa się z części teoretycznej i praktycznej. Każda z nich musi być dobrze przećwiczona, by uzyskać pozytywny wynik. Oczywiście do egzaminów przygotowują zajęcia na kursie na prawo jazdy. Jednak nie warto zdawać się tylko na niego. Nie zawsze zostaniemy przecież odpowiednio przygotowani przez instruktora. Lepiej samemu również przećwiczyć swoje umiejętności.


W egzaminie teoretycznym pomogą testy

30 godzin to wcale nie tak dużo, by nauczyć się zasad ruchu drogowego i być przygotowanym już dokładnie do egzaminu na prawo jazdy. Oczywiście na jednych kursach zostanie nam przekazane bardzo dużo i dowiemy się przydatnych wskazówek, na innych zaś będą nam wyświetlane na ekranie monitora tylko testy, które będziemy rozwiązywać metodą prób i błędów. To zależy od szkoły nauki jazdy, jaką wybierzemy, a także osoby, która będzie prowadziła zajęcia. Najlepiej cały czas samodzielnie uczyć się także w domu, wówczas będziemy pewni, że rzeczywiście jesteśmy odpowiednio przygotowani do egzaminu. Jak można to robić? W wielu źródłach znajdziemy materiały do nauki, a także testy, nawet z takimi samymi pytania jak w WORD. Warto odwiedzić między innymi serwis L-testyprawojazdy.pl - oficjalną bazę testów na prawo jazdy. Na stronie znajduje się ich ogromna ilość, a dostęp do nich jest nielimitowany po wykupieniu abonamentu. Pakiety oferowane są w atrakcyjnych cenach na określoną ilość dni. To wygodna opcja zarówno dla osób, które testy chcą rozwiązywać cały czas, jak i chcą tylko zrobić sobie powtórkę kilka dni przed egzaminem.

Praktyczny egzamin trzeba wyćwiczyć

Jeśli lekcje nauki jazdy nie wystarczają i nadal nie czujesz się pewnie za kierownicą, lepiej jeszcze z nich skorzystaj. Wiele osób wybiera dodatkowe godziny nauki, by lepiej się przygotować. Możesz zwrócić się do swojego instruktora albo innego, który być może lepiej do Ciebie trafi ze wskazówkami. Dużo bowiem zależy od osoby, która Cię uczy. Jeśli nie macie dobrego kontaktu, ciężko będzie nauczyć się prowadzić. Niestety zdarza się tak, że instruktor jest nieprzyjemny i mało podpowiada. Wiele szkół niestety jest nastawionych na oblewanie dla dodatkowych godzin nauki wykupywanych przez kursantów. Na szczęście nie wszystkie - wybierz tą, która ma dobre opinie lub jest polecana przez znajomych. Po każdej lekcji jazdy warto zapisać sobie na kartce wskazówki, jakie udało nam się zapamiętać. Może wydaje Ci się, że dziś je wiesz i są oczywiste, ale za kilka dni możesz o nich zapomnieć i popełniać te same błędy. Dobrze będzie też zrobić sobie z nich powtórkę przed egzaminem. Jeśli masz możliwość ćwicz też jazdę na placu po godzinach. Niektóre z placów manewrowych są otwarte i możesz wybrać się na nie z rodzicem albo znajomym, który ma własne auto. On także da Ci cenne wskazówki. Im więcej będziesz jeździć, tym lepiej poradzisz sobie na placu i w ruchu ulicznym, a pewność siebie za kierownicą przełoży się na zdanie egzaminu na prawo jazdy

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
uffff pomogło !!!! dzieki !
Wózek do sprzątania to must have każdej firmy sprzątającej.
Kursy i szkolenia podnoszą naszą wiedzę i umiejętności.
Świetna książka - ma w sobie masę porad jak dobrze sprzedać...