Najlepsze Porady BiznesJak pokonać lenistwo?

Jak pokonać lenistwo?

Jak pokonać lenistwo?

Zbyt duża ilość zadań do wykonania lub napięty grafik i mało czasu mogą sprawić że ludzie na co dzień zmotywowani do działania nie są w stanie poradzić sobie z tym. Z drugiej strony są również ludzie co po prostu im się nie chce i zamiast zrobić zadanie i mieć to z głowy to tracą więcej czasu na wymyślaniu wymówek jak się z tego wywinąć. Jeśli twierdzisz że jest możliwość że znajdujesz się w tej drugiej grupie ludzi, najlepsze-porady.pl przygotowało dla Ciebie kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci pokonać lenistwo i zmotywować się do pracy.


Stwórz listę

Marzysz o pięknej sylwetce do wakacji a może chcesz już w końcu napisać pracę licencjacką lub magisterską i się obronić? Mogą to być długoterminowe lub krótkoterminowe cele i pragnienia , które musisz zrealizować. Najważniejsze jest stworzyć listę tego wszystkie. Dokładnie rozpisz wszystkie twoje zadania oraz cele oraz sposób ich realizacji. Podziel na małe etapy wszystko co musisz zrobić i często zaglądaj do tej listy. Będzie Cię ona motywować i dodawać energii do działania i efektywnego osiągnięcia sukcesu i marzeń. 

Z dala od kanapy

Najłatwiej jest nam odpuścić i stwierdzić że jutro też jest dzień. Niestety takie odkładanie rzeczy i zobowiązań na jutro kończy się stresującym tygodniem przed końcowym terminem realizacji. Robisz wszystko na szybko i niedokładnie i to może mieć też swoje negatywne efekty. Jak uniknąć tego po raz kolejny? Wystarczy trzymać się z dala od kanapy czy łóżka lub innych przedmiotów czy czynności, które rozpraszają twoją uwagę, relaksują Cię i sprawiają że zapominasz o swoich zobowiązaniach. Po każdym wykonanym etapie swojego celu możesz sobie pozwolić na krótki relaks lub małą nagrodę w postaci przekąski, ale od samego początku wyznacz jasno ile czasu na to masz poświęcić.

Im szybciej tym lepiej

Gdy już realizacja zadań i równych etapów twoich celów będzie dla Ciebie codziennością to pamiętaj aby nie odpuszczać. Starasz się szybko powracać do pracy i nie robić sobie długich przerw. Po długim czasie lenistwo znowu może zwyciężyć i kolejny raz nie zrealizujesz swoich celów.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Szkolenia w formie online to jest to co zdecydowanie do mnie...
Super poradnik o tym jak dobrze sprzedać mieszkanie
Serwis i dbanie o sprzęt jest ważny aby sprzęt służył nam...