09.02.2024

10 produktów, których nie powinien jeść pies?

10 produktów, których nie powinien jeść pies?

Ocena artykułu

Na podstawie 3 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Jan Kowalski
Jan jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematyce technologii i nowoczesnych rozwiązań. Jego artykuły zawierają recenzje nowych gadżetów, wskazówki dotyczące korzystania z internetu oraz informacje o nowych trendach technologicznych.
Udostępnij

Wiele osób nie wie, czego nie powinien zjadać ich pupil — co może mu poważnie zaszkodzić i doprowadzić do komplikacji. Pies nie powinien spożywać na co dzień produktów, które jemy i my — ma do tego celu przystosowaną odpowiednio karmę. Jeżeli lubisz dokarmiać swojego pupila przekąskami w ciągu dnia, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przeczytaj go i dowiedz się, dlaczego nie powinnaś tymi produktami karmić swojego psa. Pamiętaj, że pies powinien jeść o stałych porach odpowiednio zbilansowane jedzenie, dlatego unikaj dokarmiania psa w czasie spożywanego posiłku.


1. Czekolada
Czekolada pod żadną formą nie powinna zagościć w diecie naszego pupila, ponieważ zawiera toksyczną dla psów teobrominę. Śmiertelna dawka czekolada dla psa o masie 35 kg to 2 kg czekolady mlecznej oraz 0,5 kg czekolady gorzkiej. Spożycie przez psa czekolady gorzkiej może doprowadzić do przyśpieszenia bicia serca oraz tętna — wytwarza ona związki odpowiedzialne za adrenalinę. Przedawkowanie czekolady może skończyć się zawałem, a do głównych objawów należą biegunka, wymioty, śpiączka czy rozszerzenie źrenic.

2. Kości drobiowe
Niewielkie kostki rozpadają się na bardzo drobne części, które po połknięciu mogą uszkodzić przełyk lub uszkodzić organy. Jeżeli wiesz, że Twój pies zjadł taką kostkę i zauważysz u niego wycie z bólu lub popiskiwanie, a także utratę świadomości nie zwlekaj z wizytą — możliwe jest, że psa trzeba będzie operować na miejscu.

3. Wieprzowina
Tego rodzaju mięsa powinniśmy unikać w diecie naszego czworonoga, ponieważ zawiera tzw. związki krótko-łańcuchowe. Psy wyjątkowo szybką trawią białka i tłuszcze, a te z wieprzowiny ulegają trawieniu jeszcze szybciej, przez co część z nich może ulec procesom gnilnym, które zaburzają proces trawienia u psa, podrażniając jelita.

4. Rodzynki oraz winogrona
Wymienione powyżej owoce mogą przyczynić się do uszkodzenia nerek, które może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Uznaje się, że dawki śmiertelne to 2 winogrona oraz 6 rodzynek na 1 kg masy ciała psa. Najczęstszym objawem zatrucia jest odwodnienie, biegunka, apatia oraz wymioty.

5. Cebula
Cebula oraz czosnek powinny być stopniowo zabronione dla psów, ponieważ niszczą one czerwone krwinki, co może doprowadzić do anemii. Jeżeli wiesz, że Twój pies zjadł cebulę lub czosnek, a w dodatku ma blade dziąsła, przyśpieszone bicie serca oraz jest osłabiony, natychmiast skonsultuj się z weterynarzem.

6. Ciasto drożdżowe
Wspomniany rodzaj ciasta może znacznie podrażnić żołądek psa, a spożycie ogromnej jego ilości może doprowadzić nawet to pęknięcia układu pokarmowego.

7. Tłuste jedzenie
Nie ważne czy podasz swojemu psu tłuste mięso, czy produkty mleczne, jedno i drugie może doprowadzić do stanu zapalnego trzustki, a także przyczynić się do otyłości zwierzęcia.

8. Kawa
Jest to trunek, który pobudza człowieka, a dla psa jest szkodliwa nawet w najmniejszych ilościach. Kawa podwyższa ciśnienie oraz powoduje zaburzenia ciśnienia u psów.

9. Alkohol
Jego nadmierne stężenie może wywołać u psa śpiączkę, a nawet doprowadzić do jego śmierci.

10. Witaminy
Wszelakie suplementy diety dla ludzi, które zawierają żelazo, mogą doprowadzić do uszkodzenia wątroby oraz układu pokarmowego.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(3)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Dom i ogród jest ważny Czy opis porady 10 produktów, których nie powinien jeść pies? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 10 produktów, których nie powinien jeść pies?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada 10 produktów, których nie powinien jeść pies?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
porada dość ciekawa
~Martyna Kucharska
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Przydatne porady
~~Katarzyna
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności