Najlepsze Porady WypoczynekJak zachowywać się w Dubaju? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zachowywać się w Dubaju?

Jak zachowywać się w Dubaju?

Podróż do Dubaju może się skończyć aresztem, więzieniem lub karą grzywną jeżeli turysta zostanie uznany za winnego dokonywania niektórych zachowań, które są traktowane normalnie w Europie. Warto pamiętać że Dubaj to bardzo nowoczesne i tolerancyjne miejsce, jednak nadal jest krajem arabskim, gdzie religia jest najważniejsza!


Alkohol, palenie papierosów, narkotyki

Całkowity zakaz prowadzenia pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Spożywanie alkoholu jest dozwolone tylko w miejscach, które mają specjalne pozwolenia. Tak samo jest z papierosami. W całym mieście są wyznaczone miejsca oraz lokale, gdzie można palić. Jeżeli policja złapie Cię pijanego na ulicy lub palącego papierosy w niedozwolonym miejscu, grozi Ci kara grzywna lub areszt.

Ubiór oraz relacje

Ubiór dla kobiet i dla mężczyzn jest taki sam. Nic prześwitującego i muszą być zakryte ramiona oraz kolana. Tylko na plaży można nosić swój kąpielowy( pełny strój muszą mieć nawet dzieci), ale podczas powrotu z plaży należy być całkowicie ubranym. Kobiety nie mogą prowokować obcisłymi lub krótkimi ubraniami.
Publiczne okazywanie uczuć też jest dozwolone tylko do chodzenia za rękę. Całowanie czy przytulanie się jest uznawane za obraźliwe. Stosunki seksualne pozamałżeńskie również są niedozwolone. Tylko małżeństwo jest uznawane w Dubaju.

Dodaj komentarz

Krzysztof
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nigdy nie wybiorę się do Dubaju bo tam chyba za drogo


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Fajny pomysł ale zabrakło mi sznurka niestety i trochę szkoda.
Prawda czytanie książek ma wiele zalet
Pamiętam jak dawno temu w szkole robiliśmy na plastyce różne...
Chyba jest to czasochłonne ale warto