09.02.2024

4 skuteczne sposoby na oduczenie psa od niszczenia mebli

4 skuteczne sposoby na oduczenie psa od niszczenia mebli

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Ewa Wojciechowska
Ewa jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z kulinariami i zdrowym gotowaniem. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów.
Udostępnij

Chociaż posiadanie psa daje wiele radości, to jednak zdarza się, że wychowania pupili może przerastać możliwości niektórych osób. Nie tylko dochodzi do niepotrzebnych spięć, ale i frustracji. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy zwierzęta przyczyniają się do zniszczenia wyposażenia domu, tj. mebli, obuwia, zakupionych akcesoriów. Takie zachowanie zwierząt nie jest przejawem złośliwości, lecz może być symptomem tęsknoty, stresu oraz nudy — poprzez regularny trening pies z pewnością oduczy się niepożądanych zachowań. W poniższym artykule znajdziesz porady, dzięki którym oduczysz psa niszczenia mebli.


Zastanów się, dlaczego twój pies gryzie meble
Jeżeli jesteś posiadaczem szczeniaka, odpowiedź jest raczej prosta — kojarzy on gryzienie mebli z rozrywką. Dopóki jest młody, będzie robił to delikatnie, chociaż jego ostre zęby mogą znacznie zniszczyć niektóre rzeczy — podczas zabawy może niefortunnie ugryźć właściciela lub małe dziecko. Kolejną przyczyną wspomnianego zachowania jest chęć zwrócenia na siebie uwagi. Pies może podgryzać przedmioty również z nudów — szczególnie jeżeli jego przestrzeń jest ograniczona i nie ma możliwości swobodnego poruszania się. Jednym z gorszych czynników jest tzw. lęk separacyjny, gdy pies ze stresu gryzie wszystko, co ma w zasięgu pyska.

Jak zapobiegać niszczeniu mebli przez psa?
Pracę nad swoim pupilem należy rozpocząć już od najmłodszych lat, gdy zauważymy niepożądane zachowanie. Koniecznie należy zainwestować w akcesoria do zabawy dla psa, który swoje zainteresowanie przeniesie na nie. Warto pamiętać, że wszystkie zabawki powinny być wykonane z trwałego oraz bezpiecznego materiału, które mogłyby skaleczyć zwierzę. Nie zaleca się, aby wyeksploatowane przedmioty, np.: gazety lub buty były dawane do zabawy, ponieważ mogą stanowić zachętę do niszczenia kolejnych, tym razem przydatnych akcesoriów domowych. Przed rozpoczęciem pracy, warto wyprowadzać czworonoga na intensywne spacery, po których wybiegany pies spędzisz czas na drzemce, a nie na niszczeniu domowych sprzętów.

Najczęściej popełniane błędy
Podczas treningu dotyczącego oduczania pupili złych nawyków wielu z nas popełnia błędy, które są efektem złości oraz agresji. Należy pamiętać, że negatywne emocje tylko nasilą problem, zamiast go rozwiązać. Warto zachować spokój i pamiętać o alternatywnych rozwiązaniach. Jeżeli zwierzęta mają zakaz niszczenia przedmiotów, należy im o tym przypominać. Jeżeli zobaczymy niewłaściwe zachowanie, od razu trzeba zareagować i dać pupilowi do zrozumienia, że robi coś źle. Wybiórcze działanie nie przyniesie rezultatu — ważna jest regularność oraz konsekwencja.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada 4 skuteczne sposoby na oduczenie psa od niszczenia mebli przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 4 skuteczne sposoby na oduczenie psa od niszczenia mebli? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada 4 skuteczne sposoby na oduczenie psa od niszczenia mebli
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawe może i tak...
~Bruno Wojciechowski
09.02.2024

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności