Najlepsze Porady Dom i OgródJak dbać o psy z długimi włosami? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Jak dbać o psy z długimi włosami?

Jak dbać o psy z długimi włosami? Pies

Decydujesz się na zakup owczarka szkockiego, maltańczyka, terriera, shih tzu a może golden retrievera? Są to rasy psów, które są doskonale znane ze swojej długiej i gęstej sierści, która będzie od ciebie wymagała odpowiedniej pielęgnacji, aby pies był zadbany i w dobrej kondycji. Jeżeli nie będziesz regularnie pielęgnować sierści Twojego psa może ona zyskać matowy odcień, zabrudzić się, a także poplątać, co nie tylko sprawi dyskomfort twojemu pupilowi, ale również nie będzie estetycznie się pielęgnować. Jeżeli planujesz zakup psa z długimi włosami, koniecznie zapoznać się z kilkoma radami na temat jej pielęgnacji.


1. Regularne wyczesywanie
Przede wszystkim długą sierść psa należy regularnie wyczesywać — warto zaopatrzyć się w specjalny zestaw do czesania psów, dzięki któremu będziemy mogli usunąć martwe włosy. Sierść nie tylko stanie się czysta, ale również gładka, lśniąca i miła w dotyku, co jest szczególnie ważne, jeżeli pies ma przebywać w domu. Podczas czesania psa dodatkowo możesz sprawdzić, czy czasami nie ma na jego skórze podrażnień, guzków, a także skaleczeń.

2. Trymowanie i strzyżenie
Niektóre rasy psów wymagają trymowania, tzn. usunięcia martwego włosa przy pomocy narzędzi trymerskich. Taka pielęgnacja włosa znacznie poprawi jakość sierści, ponieważ podczas zabiegu zostanie ona usztywniona, a także poprawi się jej ogólne wybarwienie. Jeżeli u psa zauważysz duże kołtuny, których nie jesteś w stanie rozplątać, najlepiej jest wyciąć daną część, aby nie szarpać skóry psa. Wiele ras psów wymaga regularnego strzyżenia — podcinania nadmiernie wiszącego włosia nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych. Odpowiednia długość włosia będzie chroniła psa przed mrozem zimą oraz nadmiernym przegrzaniem w lecie.

3. Kąpiel
Przed kąpielą nie zapomnij porządnie wyszczotkować swojego psa, żeby proces mycia był przyjemniejszy. Dokładnie wmasuj szampon w ciało psa — postaraj się nie tworzyć nowych kołtunów, starannie je rozczesuj. Po wyjęciu z wanny zawiń swojego psa w ręcznik i wysusz go — większość psów z długą sierścią warto wysuszyć suszarką, jednocześnie rozczesując włosy.

4. Zabiegi pielęgnacyjne
Do wszelakich zbiegów pielęgnacyjnych należy przyzwyczajać psa od najmłodszych lat. Mycie oraz strzyżenie psa powinno mu się kojarzyć z czymś przyjemnym, dlatego nie należy zaniedbywać swoich obowiązków, aby pies nie uciekał na widok szczotki. Podczas wykonywania poszczególnych czynności nie zapominaj o nagradzaniu psa za jego właściwe zachowanie.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ciekawy artykuł

~Adam
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Pomocne porady

Porada Jak dbać o psy z długimi włosami?
Dodano:
facebook like 679
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy inspiracja Jak dbać o psy z długimi włosami? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak dbać o psy z długimi włosami?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Natalia Mazurek
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Karol
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Okres lata jest najgorszy, sierść jest po prostu wszędzie, codzienne czesanie bardzo pomaga.

~Iza
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Takie psy to duży obowiązek. Jest z nimi dużo roboty, ale są piękne :) A co do sprzątania sierści w domu to mam swój patent w postaci roomby. My idziemy na spacer, a ona wszystko dokładnie sprząta z sierści :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
zdecydowanie tylko praki bosch - zero problemów
Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najważniejsze to dużo ruchu i dieta - jak pies będzie miał...
Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada Projekt domu marzeń —...