09.02.2024

Pellet sosnowy i dębowy, liściasty i iglasty - który wybrać?

Pellet sosnowy i dębowy, liściasty i iglasty - który wybrać?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Marcin Kaczmarek

Marcin jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, pasjonatem podróży i ekspertem od turystyki. Jego artykuły oferują praktyczne porady dotyczące planowania wyjazdów, szukania tanich lotów oraz odkrywania ukrytych atrakcji turystycznych.

Udostępnij

Pellet z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród właścicieli niewielkich gospodarstw, jak i olbrzymich posiadłości. Duży wybór różnych rodzajów pelletu na rynku od rozmaitych producentów powoduje, że zastanawiamy się, jaki wybrać i na co zwracać uwagę, kupując dany pellet. Możemy wyróżnić pellet pochodzący z drzew iglastych oraz liściastych - w tym pellet dębowy oraz pellet sosnowy. Czym się one różnią i który wybrać?


Pellet liściasty a iglasty

Panuje powszechnie opinia, że pellet iglasty jest lepszy od liściastego ze względu na jego wyższą kaloryczność i wydajność. Ponadto pellet iglasty wyróżnia się charakterystycznym kolorem, więc trudno o ten rodzaj produktu wzbogacony o sztuczne materiały, ponieważ będzie to łatwe do zauważenia już gołym okiem. Jednak tak naprawdę nie jest bardzo istotny rodzaj wykorzystywanego drewna do produkcji pelletu, a kluczowa jest jego czystość i brak w nim chemicznych oraz pochodzenia naturalnego dodatków, jak np. piasek. Dlatego podstawową kwestią jest zakup pelletu od renomowanego producenta, który może poszczycić się produktem pozyskiwanym z certyfikowanych źródeł. Polecamy tutaj skorzystanie z usług zakładu produkcyjnego Richd. Anders, który oferuje wysokiej jakości i czysty pellet sosnowy.

Pellet liściasty a dębowy

Jeśli decydujemy się na pellet liściasty, stoimy przed wyborem konkretnego pochodzenia drewna wykorzystywanego do jego produkcji. Pellet dębowy ma teoretycznie lepsze parametry od sosnowego, dodatkowo różnią się między sobą kolorem i zapachem. Jednak warto wiedzieć, że pellet dębowy jest dużo trudniejszy do wyprodukowania, więc z reguły nie jest on czysty, a posiada różne dodatki. Dlatego decydując się na ten rodzaj, należy być szczególnie ostrożnym i sprawdzić jego skład. Z reguły dobry lub zły pellet można rozpoznać już po samym jego kolorze. Pellet sosnowy jest dużo bardziej powszechny na rynku i także cechuje się dobrym spalaniem. Który więc wybrać? Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jaki jest najlepszy rodzaj pelletu, ponieważ każdy ma swoje lepsze i gorsze strony. O wyborze decydują własne upodobania, a jeśli nie wiemy, co jest dla nas najbardziej istotne, polecamy spróbować różnych i autopsja rozstrzygnie ten spór za nas.

Dobry pellet sosnowy

Wybór określonego rodzaju pelletu to tak naprawdę kwestia indywidualnego gustu. Jednym z częściej wybieranych w Polsce jest pellet sosnowy ze względu na jego stosunkowo niską cenę, łatwą dostępność i dobre parametry. Oczywiście należy zwrócić dużą uwagę na jego jakość, której możemy być pewni, korzystając z usług cenionych na rynku i zaufanych producentów. Dobry pellet sosnowy charakteryzuje się jasnym kolorem, a spalaniu towarzyszy przyjemny zapach, bez nutki chemicznej. Istnieją też inne sposoby sprawdzenia pochodzenia materiałów zastosowanych do produkcji danego pelletu. Wystarczy włożyć granulkę do szklanki wody, odczekać chwilkę i sprawdzić, czy się rozpadnie. Jeśli granulka wciąż pozostanie cała, mamy do czynienia z niskiej jakości pelletem nasyconym sztucznymi składnikami. Oczywiście rozpad pod wpływem wody nie gwarantuje czystości pelletu, dlatego więc warto kupować go u sprawdzonych producentów, jak choćby wymieniony już pellet sosnowy od firmy Richd. Anders.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Nowe artykuły

Najczęstsze mity dotyczące atopowego zapalenia skóry
Najczęstsze mity dotyczące atopowego zapalenia skóry
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to jedna z najczęściej występujących chorób skórnych, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych na całym świecie. Mimo że jest to schorzenie szeroko badane, wciąż krąży wiele mitów i nieporozumień na temat jego przyczyn, objawów oraz metod leczenia. Rozprawienie się z tymi mitami jest kluczowe dla poprawy jakości życia pacjentów oraz ich rodziny. Oto niektóre z najczęściej występujących nieprawdziwych przekonań dotyczących AZS.
Recenzje kortów do squasha – gdzie warto zagrać?
Recenzje kortów do squasha – gdzie warto zagrać?
Squash jest jednym z najbardziej dynamicznych i wymagających sportów. Gra na specjalnych kortach, które różnią się od tradycyjnych kortów tenisowych, wymaga szybkości, zwinności i precyzji. Dlatego też,
Porady dotyczące bezpieczeństwa podczas gry w squasha
Porady dotyczące bezpieczeństwa podczas gry w squasha
Squash to dynamiczna i wymagająca dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większą popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Gra w squash może być nie tylko świetnym sposobem na poprawę kondycji fizycznej, ale także doskonałą
Squash w podróży – jak ćwiczyć będąc na wakacjach?
Squash w podróży – jak ćwiczyć będąc na wakacjach?
Squash jest jednym z najbardziej efektywnych sportów, jeśli chodzi o spalanie kalorii i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Niestety, nie zawsze jest łatwo znaleźć odpowiednie warunki do gry w squash, zwłaszcza podczas podróży czy wakacji. Czy to oznacza, że nie możemy ćwiczyć tego sportu, gdy jesteśmy poza domem? Oczywiście, że nie! W tym artykule omówimy kilka sposobów na to, jak ćwiczyć squash będąc na wakacjach oraz jak znaleźć miejsce do gry, nawet w małym miasteczku, na przykład w Rzeszowie.
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności