Najlepsze Porady IntymneDzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie? Ocena 4 na podstawie 8 komentarzy

Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?

Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie? Walentynki

14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli święto zakochanych. Dla niektórych jest to sentymentalny dzień, który chcą spędzić czas ze swoją drugą połówką, natomiast dla innych komercjalne święto, którego celem jest zwiększenie konsumpcjonizmu. Bez względu na to, jakie stanowisko przyjmujesz, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu ze względu na interesujące ciekawostki związane z walentynkami, o których mogłeś nie mieć do tej pory pojęcia. W Polsce Walentynki największy rozgłos zyskały w latach 90. XX wieku i trafiły tu wraz z kultem świętego Walentego.


1. 14 lutego to data śmierci świętego Walentego, od którego imienia powstała nazwa święta zakochanych. Św. Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, ale również osób chorych psychicznie, które cierpią na choroby nerwowe oraz epilepsję. Historia wspomina, że Walenty pomagał zawierać związki małżeństwie żołnierzom, za co został skazany na śmierć, ponieważ ślub był zjawiskiem niedozwolonym wśród członków wojska.

2. Wiele środowisk 14 lutego nazwało także dniem „Single Awereness Day” lub „Quirkyalone Day”, aby zwrócić uwagę na fakt, że pomimo tego, że nie jest się w związku, to jednak można żyć szczęśliwie. Nazwa odnosi się do celebrowania życia w pojedynkę.

3. Święto zakazane? Tak. W niektórych krajach zakazano obchodzenia Walentynek, m.in. w Indiach i Pakistanie, gdzie próbuje się zatrzymać amerykanizację na rzecz tradycyjnej kultury islamskiej.

4. W Walentynki wzrasta liczba dochodów firm, które zajmują się sprzedażą kwiatów, perfum, biżuterii, a także czekoladek, które są sygnowane w kształcie serduszek. Najczęstszym sposobem na spędzenie walentynek jest wyjście na romantyczną kolację lub wypad do kina. W ten dzień pada również wiele pytań w kwestii zaręczyn.

5. W Japonii święto zakochanych skierowane jest przede wszystkim w kierunku mężczyzn, którzy zostają obdarowywani przez swoje ukochane prezentami. Kobiety otrzymują podarunki miesiąc później z okazji tzw. Białego Dnia.

Dodaj komentarz

Porada Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 274
facebook unlike 1

Czy opis porady Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w komentarzu

Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?
Dodano:
facebook like 6
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?
Dodano:
facebook like 12
facebook unlike 1

a to ciekawe

Porada Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?
Dodano:
facebook like 632
facebook unlike 1

Porady o wypoczynku Czy nasza porada Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Karina Sawicka
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Sara
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Święto zakochanych ma w sobie coś magicznego.

Patrycja
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Walentynki to z pewnością czas na zwiększenie zysków ze sprzedaży dla florystów, cukierników, czy innych firm. Prezenty na to święto są niezwykle popularne.

Artur
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Bardzo ciekawe, że w taki sposób obchodzą to święto Japończycy. Sądziłem, że tradycyjna kultura w tym przypadku bardziej uległa amerykanizacji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Wypoczynek jest ważny Czy inspiracja Czego unikać podczas...
Czy porada Gdzie iść na randkę w walentynki? pomogła Ci się ?...
ciekawe może i tak...
Wypoczynek jest ważny Czy porada Jak zrobić malinkę? przydała...