Najlepsze Porady KulinariaJak dbać o garnki ze stali nierdzewnej Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak dbać o garnki ze stali nierdzewnej

Jak dbać o garnki ze stali nierdzewnej

Garnki stalowe nierdzewne, to niezbędne naczynia w każdej kuchni. Ale jak o nie dbać, by służyły Ci jak najdłużej i jak najlepiej.


Zalety garnków ze stali nierdzewnej

Garnki ze stali nierdzewnej, to jedne z najbardziej popularnych garnków stosowanych w każdym gospodarstwie domowym, restauracji, stołówce itd. Główną zaletą tych garnków jest to, iż są wyjątkowo trwałe, odporne na zarysowania oraz, że nie ulegają zniszczeniu w momencie zetknięcia się z kwasami pochodzącymi z żywności. Garnki stalowe odporne są również na wysokie temperatury oraz nie ulegają korozji. Dzięki tym właściwościom garnki będą służyły Ci przez wiele lat. Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że łatwo się je czyści oraz można ich używać na kuchence gazowej, elektrycznej lub indukcyjnej.

Jak usunąć plamy z garnków stalowych?

Do produkcji garnków ze stali używa się mieszanki chromu i niklu. Zawartość chromu w garnkach stalowych wpływa na ich nierdzewność i wytrzymałość, natomiast zawartość niklu nadaje im połysk oraz zapewnia trwałość. Jednak na dnie garnka mogą pojawić się przebarwienia, plamki lub nalot z kamienia. Te nieestetyczne plamy na powierzchni naczynia można w łatwy sposób wyczyścić za pomocą kwasku cytrynowego albo zimnej wody z dodatkiem octu. Czyścić garnki możesz gąbką lub miękką ściereczką nasączoną kwaskiem cytrynowym lub roztworem z octu. Po umyciu garnek dokładnie opłucz i wysusz. Innym sposobem jest użycie specjalnych gąbek i płynów do czyszczenia stali nierdzewnych. Jednak po takim zabiegu pamiętaj, że garnek trzeba dokładnie wypłukać ciepłą wodą. Czyszczenie garnków ze stali nierdzewnej nie jest więc czasochłonne czy skomplikowane. Dzięki takiej pielęgnacji Twoje komplety garnków ze stali nierdzewnej zachowają nieskazitelny wygląd przez długie lata.

Czy plamy i przebarwienia mogą być szkodliwe?

Jeśli na dnie pustego naczynia zauważysz plamy i przebarwienia, to nie musisz się martwić. Nie są one szkodliwe dla zdrowia, ani nie powodują żadnych zmian w smaku potraw przyrządzanych w takich garnkach. Przebarwienia pojawiają się zazwyczaj w wyniku długiego kontaktu na przykład z kwasem cytrynowym lub solą, dlatego to ważne, aby po każdorazowym użyciu garnków z tego typu produktami, starannie je umyć ściereczką z dodatkiem na przykład kwasu cytrynowego, a następnie dobrze spłukać i wytrzeć. Dzięki temu Twoje garnki zawsze będą świetnie się prezentowały.

Czego można używać do czyszczenia stali nierdzewnej

Stal nierdzewna wykorzystywana jest do produkcji wielu naczyń, dzięki swoim właściwościom. Jednak, aby zawsze miała ładny wygląd, trzeba regularnie o nią dbać tak samo jak o inne rzeczy w kuchni. Do mycia naczyń ze stali nierdzewnej zawsze używaj miękkich materiałów na przykład takich jak: ścierki z mikrofibry, szczotki z naturalnego włosia, miękkie gąbeczki itp. Unikaj natomiast drucianych szczotek, wełny stalowej czy różnego rodzaju szorstkich czyścików, ponieważ te rzeczy mogłyby porysować powierzchnię, przez co garnki utraciłaby swoje cechy. Do czyszczenia garnków ze stali możesz używać odpowiednich środków chemicznych, ale tylko tych, które przeznaczone są do stali nierdzewnej. Pamiętaj, aby zawsze po myciu tego typu środkami, umyć garnek w ciepłej wodzie. Duża wytrzymałość, odporność oraz wspaniały wygląd sprawia, że dobrej jakości garnki stalowe, to jedne z najchętniej używanych naczyń, w każdej kuchni domowej czy profesjonalnej. Dzięki garnkom ze stali nierdzewnej gotowanie, to przyjemność, a jedzenie potraw w nich przyrządzonych, to jeszcze większa przyjemność.

Dodaj komentarz

Jak dbać o garnki ze stali nierdzewnej
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 47
facebook unlike 1

porada do kuchni w sam raz

Porada Jak dbać o garnki ze stali nierdzewnej
Dodano:
facebook like 558
facebook unlike 1

Kulinarne porady Czy nasza porada Jak dbać o garnki ze stali nierdzewnej pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak dbać o garnki ze stali nierdzewnej? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Porady Kulinarne Czy nasza porada Jak jeść mule? pomogła Ci...
Przepis identyczny jak mojego taty, czyli sprawdzony i pyszny....
Uwielbiam owoce morza, ale mule to dla mnie nowość.
to jest pyszne