Najlepsze Porady KulinariaJak zrobić słodzone mleko zagęszczone? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak zrobić słodzone mleko zagęszczone?

Jak zrobić słodzone mleko zagęszczone?

Mleko zagęszczone to dobrze nam wszystkim znane mleko skondensowane. Słodzone mleko jest często wykorzystywane to przygotowania toffi, pierników, ciast i nawet drinków. Każdy chyba próbował przynajmniej raz również samego mleko skondensowanego. 
Na rynku istnieje wiele różnych produktów tego typu, ale one oprócz dużej ilości cukru są również bogate w niezdrowe konserwanty. My w najlepsze-porady.pl mamy dla Ciebie szybki i łatwy przepis na przygotowanie słodzonego mleka zagęszczonego w domu, który z pewnością będzie smaczniejszy i zdrowszy od kupowanych. 


Składniki i przygotowanie

Słodkie mleko skondensowane jest łatwe do przygotowania bo wystarczy że w domu masz mleko (około 1,5 szklanki) i cukier ( około 0,5 szklanki) .Dwa składniki, które są łatwo dostępne i tanie :)
Do przygotowania i przechowywania później słodzonego mleka zagęszczonego potrzebujesz małego garnka i słoika z pokrywką.

Zrób to sam

Zacznij od wymieszania w garnku cukier z mlekiem w proporcjach, które są podane powyżej. Gdy dobrze wymieszasz całość to zagotuj miksturę i doprowadź do wrzenia. Nie musisz tego robić pod wysoką temperaturą - wystarczy średni ogień. Od czasu do czasu pamiętaj też wymieszać całość.
Mleko z cukrem gotujesz na średnim ogniu około godziny nie zapominając o okazjonalnym mieszaniu. Gdy kolor mikstury zmieni się w odcień kości słoniowej i jej objętość zredukuje się do połowy (będzie około pół szklanki) to ściągnij z ognia. Wymieszaj dobrze ostatni raz i pozostaw na 5 minut do ochłonięcia. Twoje słodzone mleko zagęszczone jest już gotowe! :)

Przechowywanie

Po upływie 5 minut przelej meble skondensowane domowej roboty do słoiczka jeśli nie chcesz go wykorzystać od razu. Przechowuj słoiczek w lodówce do czasu aż zużyjesz całość przygotowanego słodzonego mleka zagęszczonego. Jego data ważności jest taka sama jak data ważności mleka z którego je przygotowałeś!

 

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ciekawy przepis

~Katarzyna
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Banalnie prosty przepis

Jak zrobić słodzone mleko zagęszczone?
Dodano:
facebook like 47
facebook unlike 1

Polecam

Porada Jak zrobić słodzone mleko zagęszczone?
Dodano:
facebook like 702
facebook unlike 1

Najlepsze porady Kulinarne Czy porada Jak zrobić słodzone mleko zagęszczone? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zrobić słodzone mleko zagęszczone?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jak zrobić słodzone mleko zagęszczone?
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

Pozdrawiam Eryk Lis


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Porady Kulinarne Czy porada Jak zrobić mojito? pomogła Ci się...
Szkoda, że już czereśnie opadły całkiem, zapiszę sobie ten...
warto spróbować ten przepis
Zamiast barwnika można dać skoncentrowany sok z owoców....