09.02.2024

Jak wykonać gwiazdy z papieru?

Jak wykonać gwiazdy z papieru?

Ocena artykułu

Na podstawie 3 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Agnieszka Nowak
Agnieszka jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, pasjonatką zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jej artykuły oferują praktyczne porady dotyczące zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz radzenia sobie ze stresem.
Udostępnij

Chociaż wiele osób uważa, że wczesne przystrajanie miast i mieszkań w ozdoby świąteczne jest godne potępienia, tak drugie tyle uwielbia patrzeć na wszelkie łańcuchy, światełka i inne ozdoby. Wprowadzają one do wnętrza niepowtarzalny nastrój, czynią je przytulniejszym i po prostu milszym dla oka. Z takiego zamiłowania do dekoracji korzystają sklepy, które proponują coraz ładniejsze rzeczy... w coraz wyższych cenach. Jak nadać swojemu mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru, a przy tym nie zbankrutować? Wykonać ozdoby samemu! Poniżej przedstawiamy sposób na wykonanie jednej z nich - ślicznych gwiazd z papieru.


Co należy przygotować?

 • kwadratowe karteczki, może to być papier do origami lub ten do cardmakingu
 • ołówek
 • nożyczki
 • klej
 • wstążkę lub sznurek do zawieszenia


Sposób przygotowania

 1. W przygotowanym papierze prawą stroną będzie strona z drukiem, natomiast lewą - ta gładka. Na początek kartkę, trzymając ją prawą stroną do góry, należy zgiąć na pół, a potem jeszcze raz na pół. W ten sposób zgięcia podzielą ją na cztery równe części. Teraz trzeba ją rozłożyć i obrócić drukiem do blatu.
 2. Następnie kartkę należy zgiąć po skosie tak, że dwa przeciwległe rogi się spotkają, a oczom ukaże się trójkąt z nadrukiem. Czynność powtórzyć także po drugim skosie.
 3. Kartkę trzeba rozłożyć i wygiąć przekątne zgięcia do zewnątrz, natomiast pozostałe do wewnątrz.
 4. Całość należy obrócić teraz na lewą stronę i mniej więcej w połowie, bliżej środka pierwszych, równoległych do krawędzi kartki zgięć zaznaczyć ołówkiem punkty - w sumie ma ich być cztery. Po tym, papier należy naciąć właśnie po tych liniach, do tylko do zaznaczonego miejsca.
 5. Otrzymane skrzydełka należy zagiąć do środka, aż utworzy się kształt gwiazdy. Teraz na jedno skrzydełko każdego ramienia należy nałożyć klej i nałożyć na niego drugie skrzydełko. By dobrze złapał, dobrze jest ją docisnąć. W ten sposób otrzymuje się połówkę gwiazdy.
 6. W ten sam sposób należy wykonać drugą połówkę gwiazdy.
 7. Na wewnętrzną część jednej z gwiazd, naokoło wklęsłego miejsca, należy nałożyć klej, a następnie przyłożyć do niego drugą gwiazdkę tak, by wypukłe części oby były na zewnątrz, a ramiona na przemian.
 8. W ten sposób otrzymuje się gwiazdę! Teraz zostawić ją do wyschnięcia, przymocować do niej sznurek lub tasiemkę i zawiesić.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(3)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy nasza porada Jak wykonać gwiazdy z papieru? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak wykonać gwiazdy z papieru?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce rozrywki w komentarzu
~Porada Jak wykonać gwiazdy z papieru?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}
~Jak wykonać gwiazdy z papieru?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Łatwy i dobrze rozpisany sposób
~~Katarzyna
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności