Najlepsze Porady RozrywkaJak napisać list? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak napisać list?

Jak napisać list? https://pixabay.com/

Pisanie listów nieco wyszło z mody. Dawniej ludzie pisali listy, bo nie mieli innego sposobu na kontakt. Obecnie mamy telefony, komputery oraz lepiej rozwinięte środki komunikacji. Jednak list nigdy nie traci na wartości i warto umieć go napisać. Często list jest również zadaniem w szkole. Podpowiadamy Ci jak do dobrze napisać. 


List formalny

Jest różnica czy piszemy list w określonej sprawie i zgodnie z szablonem, czy będzie to list do przyjaciela albo ukochanej osoby. List formalny ma na górze po prawej stronie miejscowość i datę a po lewej nasze imię, nazwisko i adres korespondencyjny. Następnie na środku, nieco poniżej, zwracamy się do adresata np.: Szanowny Panie albo po prostu Pani Dyrektor itp. W pierwszym akapicie listu piszemy dlaczego kontaktujemy się z daną osobą. Następnie w kolejnych akapitach argumentujemy nasze stanowisko. Na koniec zwracamy się z prośbą o odpowiedź lub podjęcie jakiejś akcji np.: rozpatrzenie prośby. Kończymy list zwrotem "Z poważeniem" i się pod nim podpisujemy.

List nieformalny

List nieformalny posiada pełną dowolność. Możemy na górze napisać miejscowość i datę, ale nie jest to konieczne. Ważne, by go zatytułować np.: Droga Marysiu albo Mój kochany Marku. W treści piszemy to, co chcemy tej osobie przekazać. Na koniec zamieszczamy ciepłe słowa np.: Pozdrawiam, Z miłością, Do zobaczenia. Podpisujemy się pod listem i gotowe. Teraz list wkładamy do koperty i adresujemy. Pisanie listów to świetna rozrywka. Warto w ten sposób kontaktować się z przyjaciółmi z innych miast czy ukochaną osobą przebywającą na wyjeździe. List na zawsze zostaje pamiątką i możemy czytać go wiele razy wspominając czyjeś ciepłe słowa.

Dodaj komentarz

Jak napisać list?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 15
facebook unlike 1

Porada Jak napisać list?
Dodano:
facebook like 106
facebook unlike 1

Czy nasza porada Jak napisać list? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak napisać list?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Iwona
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Nie pamiętam kiedy ostatnio pisałam tradycyjny list...


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Pamiętam jak w szkole uczyliśmy się jak zrobić masę solną....
Czy inspiracja Jak wychować kota? pomogła Ci się ? Może masz...
porada: Jak biegać?