Najlepsze Porady RozrywkaJak zachować się w luksusowym hotelu, czyli hotelowe Savoir Vivre Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak zachować się w luksusowym hotelu, czyli hotelowe Savoir Vivre

Jak zachować się w luksusowym hotelu, czyli hotelowe Savoir Vivre

Wkraczając w próg luksusowego hotelu, wchodzimy w inny świat, który kieruje się własnymi zasadami, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik "hotelowe savoir-vivre", dzięki któremu będziesz wiedzieć jak się w nim odnaleźć. Jakie zasady panują w luksusowych hotelach i co wypada Ci robić, a czego nie? Sprawdź, czego możesz oczekiwać!


Nie komentuj głośno wysokości opłat

Decydując się na pobyt w luksusowym hotelu, musisz pamiętać, że opłaty będą wysokie, dlatego przyszykuj sobie dodatkowe pieniądze, aby nie wyrażać zdziwienia podanymi Ci cenami, jak również brakiem wystarczającej ilości środków pieniężnych. Pamiętaj, aby przed udaniem się do hotelu dokładnie zapoznać się z jego opisem, wyglądem pokojów, jak również zakresem usług i regulaminem, dzięki czemu unikniesz ewentualnych nieporozumień — takie działanie znacznie ułatwi Ci pobyt. W luksusowych hotelach częstym nawykiem jest dawanie napiwków. Pamiętaj, że w większości hoteli będzie Ci potrzebna karta kredytowa, dzięki której nie braknie Ci pieniędzy na wykonanie poszczególnych transakcji.

Dress code

Pamiętaj, że po korytarzach i publicznych częściach hotelu należy poruszać się stosownyn stroju, nawet gdy wybierasz się do strefy SPA — w tym przypadku możesz tam pójść w szlafroku, a nie w samych kąpielówkach czy owinięty ręcznikiem. Niektóre hotele mają zasadę, że w przyhotelowych restauracjach również obowiązuje dress code, który zazwyczaj różni się w zależności od obiektu.

Miej szacunek do pracowników

Pamiętaj, aby z szacunkiem zwracać się do pracowników hotelu, a także dobrze odnosić się względem ich pracy — szacunek warto okazywać szczególnie pracownikom liniowym, którzy starają się świadczyć Ci usługę na najwyższym poziomie — nie są od tego, żeby Ci usługiwać. Jeżeli byłeś zadowolony z pobytu w hotelu, a któryś pracownik szczególnie zyskał Twój szacunek i wyróżnił się na tle innych, warto wysłać maila na koniec pobytu z pochwałą, ponieważ takie wyróżnienie będzie znaczyć dla pracownika bardzo wiele i z pewnością będzie działaniem motywacyjnym.

Dodaj komentarz

Porada Jak zachować się w luksusowym hotelu, czyli hotelowe Savoir Vivre
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 518
facebook unlike 1

Czy porada Jak zachować się w luksusowym hotelu, czyli hotelowe Savoir Vivre pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zachować się w luksusowym hotelu, czyli hotelowe Savoir Vivre? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Jak zachować się w luksusowym hotelu, czyli hotelowe Savoir Vivre
Dodano:
facebook like 7
facebook unlike 1

a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Maria
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.

Laura
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Najtaniej jest kupić farbę do włosów i zrobić to samemu w domu+
Uwielbiam po latach oglądać dawne hity kinowe.
Teraz już wiem jak narysować ładne drzewko