Najlepsze Porady TechnologieJak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa?

Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa? Laptop

Laptopy na stałe zagościły w naszym życiu. Dla wielu osób stanowią już nierozłącznych towarzyszy - dostarczają rozrywki, ułatwiają komunikację i często są źródłem utrzymania. Ze względu na ich rozmiary i wagę nie musimy już korzystać z nich tylko przy biurku, ale i w łóżku, w fotelu czy w czasie podróży. Czasem jednak zdarza się, że zaczynają pracować wolniej, zawieszać się, wydawać niepokojące dźwięki, a nawet same wyłączać. Może to wynikać z ich przegrzewania się. Jak temu zapobiegać? Podpowiadamy.


Odpowiednie stanowisko
Najczęściej laptop przegrzewa się w wyniku zablokowania systemu chłodzącego, czyli nieumyślnego zapchania otworu, którym wydostaje się ciepłe powietrze z komputera. Dlatego nie poleca się korzystać z urządzenia na miękkich powierzchniach takich jak łóżko, kanapa czy koce. Lepiej umieścić go na biurku, stole lub podkładce, które są płaskie i sztywne, i zapewniają swobodny przepływ powietrza.

Usterki
Czasem przegrzewanie się laptopa jest wynikiem usterki części odpowiedzialnych za przepływ powietrza w urządzeniu. Powodować je może uszkodzenie mechaniczne, jak upadek z wysokości, zabrudzenie kurzem czy okruszkami z jedzenia, lub zużycie pasty termoprzewodzącej. W przypadku zabrudzeń, można spróbować przeprowadzić czyszczenie samodzielnie, przy użyciu sprężonego powietrza w aerozolu. Jeśli chodzi o uszkodzone elementy, warto oddać laptopa w ręce specjalistów. 

Zapobieganie
W celach profilaktycznych, można na laptopie zainstalować jedną ze specjalnych aplikacji, które monitorują stan nagrzania sprzętu i informują o potencjalnych zagrożeniach. Z zewnątrz natomiast można zadziałać kupując podkładkę chłodzącą, na której stawia się komputer. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli zróżnicowanych pod względem rozmiaru, mocy, kształtu czy koloru, dzięki czemu można z łatwością dopasować ją do swojego laptopa. Należ jednak pamiętać, że nie rozwiąże ona problemu, jeśli przegrzewanie wynika z usterki.

Dodaj komentarz

Porada Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 381
facebook unlike 1

Czy porada Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Patrycja Wróbel
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

proste i banalne

Daniel
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Co jakiś czas wymieniać pastę termoprzewodzącą i kupić podstawkę chłodzącą, chociaż ta czasami niewiele daje

Adam
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

najlepsza porada ? podstawka aby wiatrak który jest pod spodem laptopa miał dużo powietrza + od czasu do czasu przedmuchać otwory gdzie wpada powietrze do laptopa


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Bardzo dobra firma oferująca profesjonalny sprzęt...
hmmm ciekawe
Czy nasza porada Jak sprzątać wydajnie duże powierzchnie...
ciekawe może i tak...