12.02.2024

Jak malować brwi?

Jak malować brwi?

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Agnieszka Nowak
Agnieszka jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, pasjonatką zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jej artykuły oferują praktyczne porady dotyczące zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz radzenia sobie ze stresem.
Udostępnij

Malowanie brwi jest obecnie modne, ponieważ ładnie zarysowane łuki podkreślają oczy oraz sprawiają, ze cała twarz nabiera wyrazu. Jednak jak w każdej dziedzinie wiele osób, zwłaszcza młodych kobiet rysuje sobie zbyt ciemne brwi i w dodatku o nienaturalnym kształcie. Jak malować brwi żeby były po prostu ładne i podkreślały piękno twarzy?


Po pierwsze regulacja

Brwi nie mogą być niezadbane, jeśli chcemy je malować. Tylko ładnie wyregulowane pozwolą na umalowanie ich tak, by się estetycznie prezentowały. Chodzi bowiem o naturalny efekt na co dzień. Mocne, ciemniejsze brwi możemy namalować na wyjście, imprezę czy inną okazję. Do pracy czy szkoły nie warto sobie rysować grubych, ciemnych łuków. Regulacji brwi możemy dokonać u kosmetyczki, co zaleca się na początku przygody z makijażem brwi. Dostosuje ona bowiem wygląd naszych brwi do kształtu twarzy. Potem możemy sami w domu wyrywać włoski. Jednak co jakiś czas warto poprawić łuk w salonie kosmetycznym. 

Teraz malowanie

Brwi wymagaja podkreślenia o ile nie są ciemne z natury i grube. Panie o takich łukach nie muszą z nimi wcale nic robić. Ewentualnie ładnie będą one wyglądać przeczesane szczoteczką z bezbarwnym żelem do brwi. Można go kupić w każdej drogerii. Właścicielki jaśniejszych brwi z pewnościa będą chciały je podkreślić. Wystarczy kupić kredkę do brwi o zbliżonym kolorze do naszego naturalnego. Rysujemy kreskę wzdluż dolnej części brwi i je rozczesujemy szczoteczką. Można również przedłużyć końcówki brwi. Poza tym w miejscach, gdzie są one przerzedzone także przyda się uzupełnienie włosków.

A może henna?

Dla osób o jasnych, nawet niewidocznych włoskach dobrym wyjściem jest henna brwi. Także można ją wykonać w domu lub u kosmetyczki. To po prostu farbowanie brwi, które nam zapewni kolor na kilka tygodni i jedyne, co nam zostanie do zrobienia, to regularne dbanie o ich kształt. 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Porady o urodzie Czy porada Jak malować brwi? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak malować brwi?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jak malować brwi?
12.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności