Najlepsze Porady Uroda4 sposoby na podrażnienia po goleniu Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

4 sposoby na podrażnienia po goleniu

4 sposoby na podrażnienia po goleniu Pielęgnacja skóry

Golenie to najprostsza i najszybsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Jest bezbolesna i stosunkowo tania, można ją samemu stosować w domu. Jej wadą jednak, która przeszkadza wielu osobom, jest krótkotrwałość - by cieszyć się gładką skórą, zabieg trzeba powtarzać co kilka dni, a dodatkowo mogą pojawić się podrażnienia. Przeradzają się one często w czerwoną wysypkę, mogą puchnąć i swędzieć. Częstą ich przyczyną są tanie i nieostre maszynki, używanie do golenia twardego mydła lub golenie na sucho. Błędy te łatwo naprawić, jednak co zrobić, gdy podrażnienia już się pojawiły? Zapraszamy do lektury.


Czarna herbata
Torebki czarnej herbaty mają wiele zastosowań. Jednym z nich jest łagodzenie podrażnień skóry dzięki zawartemu w herbacie kwasowi taninowemu. Torebkę należy zaparzyć w ciepłej wodzie, a następnie zostawić do ostygnięcia. Schłodzoną pocierać podrażnione miejsce przez około 3 minuty kilka razy dziennie. 

Ocet jabłkowy
Podrażnienia po goleniu złagodzi także ocet jabłkowy. Posiada on właściwości przeciwzapalne, zmniejszy swędzenie i zapobiegnie infekcjom. Podrażnioną skórę należy przetrzeć wacikiem nasączonym octem, pozostawić do wyschnięcia i przemyć wodą. Zabieg powtarzać 2-3 razy dziennie, dopóki zaczerwienienie nie ustąpi. W przypadku skóry wrażliwej, ocet warto najpierw rozcieńczyć w wodzie. 

Aspiryna
To kolejny łatwy, domowy sposób. Dwie tabletki aspiryny należy rozpuścić w łyżeczce ciepłej wody i poczekać, aż utworzą pastę. Następnie trzeba rozprowadzić ją po podrażnionej skórze i zostawić na 10 minut. Po wszystkim zmyć ciepłą wodą. Aspiryna działa przeciwzapalnie, dzięki czemu także zmniejszy zaczerwienienie, ale tej metody nie powinny używać osoby z bardzo wrażliwą skórą.

Płatki owsiane
Metoda ta polega na połączeniu ze sobą w proporcji 1:1 zmielonych płatków owsianych i jogurtu naturalnego. Do mieszanki dodać można także odrobinę miodu. Mieszankę należy nałożyć na podrażnioną skórę i pozostawić na 30 minut. Następnie zmyć ją ciepłą wodą. Zabieg warto powtarzać dwa razy dziennie przez trzy dni. Płatki owsiane posiadają właściwości łagodzące i przeciwzapalne.

Dodaj komentarz

Porada 4 sposoby na podrażnienia po goleniu
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 201
facebook unlike 1

Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja 4 sposoby na podrażnienia po goleniu przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 4 sposoby na podrażnienia po goleniu? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Benia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Jestem zaskoczona tym ,że na podrażnienia po goleniu działają płatki owsiane.Chętnie wypróbuje tą poradę.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Porady o urodzie Czy opis porady Jakie znacie sposoby na...
Ostatnio widziałem grubą kobietę której brzuch się wylewał...
Cellulit to mój największy problem od lat. Zdecydowałam się na...
Zawsze na zimę mam elektryzujące się włosy. Nienawidzę tego...