Najlepsze Porady Wypoczynek6 rzeczy, które należy spakować do walizki na wyjazd Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

6 rzeczy, które należy spakować do walizki na wyjazd

6 rzeczy, które należy spakować do walizki na wyjazd Walizki

Wizję odpoczynku nieraz psuje nam konieczność spakowania walizek — nie dość, że nie wiemy co w niej umieścić, to dodatkowo mamy ograniczoną ilość bagażu, którą możemy ze sobą zabrać. Dostępne nam walizki i torby wydają się zbyt małe, a my mamy coraz więcej rzeczy do „upchania” - niekiedy rzeczy kompletnie nieprzydatnych! Jak poprawnie spakować się na wymarzony urlop i co koniecznie powinno znaleźć się w torbie?


1. Nie zapomnij o dokumentach
Nie możesz zapomnieć o dokumencie tożsamości oraz paszporcie lub wizie — szczególnie jeśli wybierasz się poza granice kraju. Równie ważne są bilety oraz umowy, które potwierdzają rezerwacje dokonane w biurach podróży. W zależności od miejsca, do którego się udajesz, może być potrzebne ubezpieczenie, książeczka zdrowia lub Międzynarodowa Książeczka Szczepień. Na terenach UE warto posiadać EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która umożliwia korzystanie z publicznej służby zdrowia na takim samym poziomie, co mieszkańcy danego kraju. Jeśli planujesz wypożyczanie samochodu, koniecznie zabierz ze sobą prawo jazdy. Niezbędne dokumenty powinnaś umieścić w bezpiecznym miejscu — nie zostawiaj ich na widoku lub w pokoju hotelowym.

2. Lekarstwa
Choroba potrafi skutecznie popsuć cały wyjazd, dlatego warto zabrać z domu lekarstwa, które jej zapobiegną lub będą w stanie ją w krótkim czasie pokonać. Nie w każdej aptece polityka wydawania leków jest taka sama jak w Polsce, dlatego odpuść sobie te stresujące sytuacje. Spakuj skuteczne leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne — dobrze jest zabezpieczyć się w środki zwalczające biegunkę, alergię, chorobę lokomocyjną oraz krople do nosa. Nie wolno również zapomnieć o lekach na choroby przewlekłe — niezbędne środki warto spakować do bagażu podręcznego.

3. Kosmetyki
Na samym początku sprawdź, czy hotel, do którego się wybierasz, gwarantuje podstawowe środki, tj. szampon, żel pod prysznic itd. Dzięki temu unikniesz przewożenia niepotrzebnych specyfików. Pamiętaj o koniecznych kosmetykach, np.: kremach z filtrem, balsamach nawilżających. Ciekawym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w małe pojemniczki (pojemność ok. 100 ml), aby móc spakować je do bagażu podręcznego — z pewnością zaoszczędzisz sporo miejsca w walizce.

4. Elektronika i ładowarki
Jeśli w podróż udajesz się samolotem, pamiętaj, aby cała elektronika znalazła się w bagażu podręcznym. Przy pakowaniu nie zapomnij o ładowarkach, powerbankach oraz innych źródłach ładowania urządzeń elektrycznych. Powerbank będzie idealnym rozwiązaniem, gdy przebywasz na polu namiotowym lub schronisku, w których są problemy z dostępem do prądu.

5. Ubrania i obuwie
Przed spakowaniem wszystkich ciuchów, które posiadasz w szafach — zastanów się chwilę i zaplanuj swoje stroje, które będą bazować na zapowiedzianej prognozie pogody. Jeśli wybierasz się w góry postaw na cieplejsze ubrania, wygodne obuwie oraz sportowy strój. Natomiast jeśli zamierzasz spędzić wakacje nad morzem, spakuj wyłącznie akcesoria kąpielowe, kilka letnich ubrań oraz jedną bluzę lub sweter na chłodniejsze wieczory.

6. Wolne miejsce w torbie
Jeśli masz problem z brakiem miejsca w torbie, musisz na spokojnie przeanalizować sytuację. Wyklucz wszelkie ciuchy, w których nie chodzisz na co dzień. Dobrze jest mieć nieco przestrzeni w bagażu na lokalne produkty oraz zdobyte pamiątki — nie zabierzesz ich, jeśli Twój bagaż będzie wypełniony po brzegi. Jeśli nie spakujesz kilku rzeczy, w każdej chwili możesz je dokupić!

Dodaj komentarz

Brygida
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Nigdy nie wiem co spakować do walizki i później okazuje się, że o czymś ważnym zapomniałam.

Amy
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zawsze się pakuje w najwiekszą walizke a i tak nigdy nie mam miejsca. A elektronike wole miec w oddzielnej torbie :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Kiedyś z pewnością odwiedzę ten kraj filozofów
Uważam, że Golden Retriever to najpiękniejszy pies na świecie!...
Interesujący artykuł o chmurach, wszystkie pojęcia dobrze...
Ciepłe ubrania żeby nie zachorowało dużo witamin, syrop leki itp