Najlepsze Porady WypoczynekDlaczego warto podróżować samotnie? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Dlaczego warto podróżować samotnie?

Dlaczego warto podróżować samotnie? Podróżowanie w pojedynkę

Samotna podróż do innego kraju czy nawet miasta, kojarzy się wielu osobom z wielkim wyzwaniem, a nawet skrajnym niebezpieczeństwem. Tymczasem osób podróżujących w pojedynkę stale przybywa i wbrew pozorom nie są to jedynie mężczyźni. Równie często kobiety podejmują decyzję, aby wyruszyć samotnie w świat. Co skłania ludzi do podróży solo i jakie są tego korzyści? 


Brak ograniczeń 
Podróżując w towarzystwie innych osób często mamy do czynienia z różnymi typami charakteru i odmiennymi upodobaniami. To często stwarza problemy. Podczas gdy jedna osoba, chciałaby pójść zwiedzić okoliczne zabytki, druga woli odpoczywać na plaży. W efekcie, najczęściej jedna ze stron musi dostosować się do drugiej lub poszukać kompromisu. Podróżując samemu, problem ten znika. Możesz dokładnie zaplanować sobie plan podróży uwzględniając wszystkie interesujące Cię atrakcje i pomijając te, które nie wydają Ci się ciekawe. 
Do tego punktu warto dodać również swobodę, która pozwala Ci pojechać w podróż wtedy, kiedy masz na to ochotę. Decydując się na podróż grupową musisz zsynchronizować swój urlop z innymi, tak aby każdemu pasowało. Często zdarza się, że któraś z osób, może wziąć urlop tylko w wakacje, podczas gdy Ty chciałbyś pojechać przed sezonem, gdy nie ma jeszcze dużych tłumów, a wszystkie atrakcje i hotele są tańsze. 

Poznajesz nowych ludzi
Wiele osób zapomina o fakcie, że podróżując w pojedynkę, na miejscu nie jest się samemu. Dookoła otaczają Cię ludzie - zarówno tubylcy, jak też inni turyści, z którymi wchodzisz w interakcję. Ludzi nie da się uniknąć - chyba, że celem Twojej podróży jest bezludna wyspa lub środek dżungli. Kiedy jesteś w towarzystwie partnera lub przyjaciół, często ograniczasz się do nich. Będąc samemu, zaczynasz zwracać uwagę na innych ludzi, masz również większe szanse na nawiązanie z nimi rozmowy, nawet jeśli nie należysz do zbyt komunikatywnych osób. Powód? Odwaga często wynika z potrzeby. 

Poznajesz samego siebie
Podczas samotnej podróży dużo czasu spędzasz sam ze sobą. To daje świetną okazję do poznania siebie. Dowiadujesz się jakie wartości są dla Ciebie ważne i jakie cele chcesz zrealizować w życiu. Masz również mnóstwo czasu na przemyślenie swojego życia z dala od codziennych spraw i obowiązków. Będąc zdanym na samego siebie możesz również poznać swoje mocne strony i... polubić swoje towarzystwo. Będziesz także mieć okazje, aby zastanowić się nad swoimi przyjaźniami, pracą, karierą, relacjami. Nie musisz wysłuchiwać niczyich rad, dlatego wszystkie decyzje jakie podejmiesz będą opierać się wyłącznie na tym czego Ty chcesz. 

Dodaj komentarz

Sara
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Nie odważyłabym się na samotną podróż.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Minimalizm bardzo do mnie przemawia. Staram się organizować...
Przydatne porady polecam każdemu.
Japonia to mój cel podróżniczy na 2022 rok. Wezmę pod uwagę te...
Nigdy nie wybiorę się do Dubaju bo tam chyba za drogo