09.02.2024

Dlaczego warto podróżować samotnie?

Dlaczego warto podróżować samotnie?

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Anna Kowalczyk
Anna jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci. Jej artykuły są pełne praktycznych porad dla rodziców, inspiracji oraz wskazówek dotyczących budowania zdrowych relacji rodzinnych.
Udostępnij

Samotna podróż do innego kraju czy nawet miasta, kojarzy się wielu osobom z wielkim wyzwaniem, a nawet skrajnym niebezpieczeństwem. Tymczasem osób podróżujących w pojedynkę stale przybywa i wbrew pozorom nie są to jedynie mężczyźni. Równie często kobiety podejmują decyzję, aby wyruszyć samotnie w świat. Co skłania ludzi do podróży solo i jakie są tego korzyści? 


Brak ograniczeń 
Podróżując w towarzystwie innych osób często mamy do czynienia z różnymi typami charakteru i odmiennymi upodobaniami. To często stwarza problemy. Podczas gdy jedna osoba, chciałaby pójść zwiedzić okoliczne zabytki, druga woli odpoczywać na plaży. W efekcie, najczęściej jedna ze stron musi dostosować się do drugiej lub poszukać kompromisu. Podróżując samemu, problem ten znika. Możesz dokładnie zaplanować sobie plan podróży uwzględniając wszystkie interesujące Cię atrakcje i pomijając te, które nie wydają Ci się ciekawe. 
Do tego punktu warto dodać również swobodę, która pozwala Ci pojechać w podróż wtedy, kiedy masz na to ochotę. Decydując się na podróż grupową musisz zsynchronizować swój urlop z innymi, tak aby każdemu pasowało. Często zdarza się, że któraś z osób, może wziąć urlop tylko w wakacje, podczas gdy Ty chciałbyś pojechać przed sezonem, gdy nie ma jeszcze dużych tłumów, a wszystkie atrakcje i hotele są tańsze. 

Poznajesz nowych ludzi
Wiele osób zapomina o fakcie, że podróżując w pojedynkę, na miejscu nie jest się samemu. Dookoła otaczają Cię ludzie - zarówno tubylcy, jak też inni turyści, z którymi wchodzisz w interakcję. Ludzi nie da się uniknąć - chyba, że celem Twojej podróży jest bezludna wyspa lub środek dżungli. Kiedy jesteś w towarzystwie partnera lub przyjaciół, często ograniczasz się do nich. Będąc samemu, zaczynasz zwracać uwagę na innych ludzi, masz również większe szanse na nawiązanie z nimi rozmowy, nawet jeśli nie należysz do zbyt komunikatywnych osób. Powód? Odwaga często wynika z potrzeby. 

Poznajesz samego siebie
Podczas samotnej podróży dużo czasu spędzasz sam ze sobą. To daje świetną okazję do poznania siebie. Dowiadujesz się jakie wartości są dla Ciebie ważne i jakie cele chcesz zrealizować w życiu. Masz również mnóstwo czasu na przemyślenie swojego życia z dala od codziennych spraw i obowiązków. Będąc zdanym na samego siebie możesz również poznać swoje mocne strony i... polubić swoje towarzystwo. Będziesz także mieć okazje, aby zastanowić się nad swoimi przyjaźniami, pracą, karierą, relacjami. Nie musisz wysłuchiwać niczyich rad, dlatego wszystkie decyzje jakie podejmiesz będą opierać się wyłącznie na tym czego Ty chcesz. 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Nie odważyłabym się na samotną podróż.
~Sara
09.02.2024

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności