Najlepsze Porady WypoczynekJak właściwie czyścić i dbać o strój kąpielowy? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak właściwie czyścić i dbać o strój kąpielowy?

Jak właściwie czyścić i dbać o strój kąpielowy?

Co roku zadajemy sobie wielki trud do znalezienia idealnego stroju kąpielowego do naszej figury, który może się stać naszym ulubionym. A po wakacjach nasz strój jest wyblakły, rozciągnięty i już się nie nadaje na następny rok. Aby zapobiec temu należy odpowiednio dbać i czyścić nasz ulubiony strój kąpielowy. Dlatego też Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka wskazówek, które zapewnią trwałość stroju kąpielowego na wiele kolejnych sezonów. 


Przed założeniem stroju

Zanim ubierzesz swój strój kąpielowy pamiętaj aby oczyścić swoją skórę z wszelkich zabrudzeń, piasku czy olejku do opalania. Zwłaszcza olejek do opalania w połączeniu ze słońcem i jego promieniami może sprawić że strój się odbarwi.

Płukanie stroju kąpielowego

Za każdym razem po wizycie w basenie czy plaży pamiętaj o dokładnym przepłukaniu. Wypłukanie resztek soli, piasku, chloru czy olejku do opalania zapobiegną jego zniszczeniu i przebarwieniu. Wystarczy Ci odrobina żelu pod prysznic i ciepła woda.

Pranie ręczne

Kostium kąpielowy należy prać wyłącznie ręcznie. W pralce strój bardzo łatwo może się rozciągnąć i zniszczyć. Wystarczy że namoczysz strój kąpielowy w letniej wodzie z małą ilością płynu do prania i pozostawisz na 15-30 minut. Po upływie tego czasu dokładnie opłucz i pozbądź się pozostałości detergentu. Jeżeli nie chcesz użyć płynu do prania do zawsze możesz go zastąpić małą ilością octu, który ma przeciwbakteryjne właściwości.

Suszenie stroju kąpielowego

Stroju kąpielowego nie należy suszyć w suszarce, aby wieszać, ponieważ się naciągnie i materiał ulegnie zniszczeniu. Najlepiej wybrać płaską powierzchnię i je rozłożyć. Nigdy też nie zostawiaj stroju na słońcu, gdzie bezpośrednie promienie słoneczne sprawią że kolor wyblaknie.

Tipy:

  • Najlepiej jest mieć przynajmniej dwa kostiumy kąpielowe. Codzienne noszenie wyłącznie jednego sprawi że szybciej się rozciągnie i zużyje. Najlepiej nosić go co drugi dzień.
  • Do jacuzzi nigdy nie zakładać swojego najlepszego stroju kąpielowego. Wysoka temperatura wody oraz zawarty w niej chlor niszczą materiał kostiumu. Możesz sobie kupić tani i zwykły strój wyłącznie na tą okazję i nie będzie Ci szkoda jeśli się zużyje.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatne porady


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Wiele hoteli przyjmuje też zwierzęta, dlatego wato dopytać o...
Preferuję aktywny wypoczynek. Jest dużo ciekawszy dla mnie niż...
Kobiecie to najlepiej z każdej ale nigdy bez okazji
To prawda tak było