Najlepsze Porady WypoczynekJak zimą radzić sobie z chłodem? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak zimą radzić sobie z chłodem?

Jak zimą radzić sobie z chłodem? Jak rozgrzać się zimą?

Zima to czas, kiedy wiele osób zmaga się z poczuciem chłodu, które często utrudnia opuszczenie o poranku ciepłego łóżka albo jest szczególnie dokuczliwe w miejscu pracy. Organizm przeznacza wtedy więcej energii na rozgrzanie się, przez co pojawia się uczucie senności, spadki koncentracji czy zmęczenie. Uczucie to nie należy do najprzyjemniejszych i znacznie wpływa na efektywność wykonywanych czynności. Dlatego też warto szukać sposobów na rozgrzanie się w takich sytuacjach. Poniżej podajemy kilka wskazówek, jak pokonać zimowy chłód.


Ubieraj się na cebulkę
Każdy z nas kojarzy momenty, gdy nasze mamy pieczołowicie owijały nas w kolejne warstwy ubrań przed wyjściem zimą na zewnątrz. One i wszystkie pokolenia przed nimi miały rację - im więcej warstw mamy na sobie, tym nam cieplej. Dlatego też by zapobiec utracie ciepła i poceniu, eksperci zalecają noszenie co najmniej trzech warstw. Warto jednak pamiętać, by były luźne - zbyt dopasowane, nałożone jedna na drugiej mogą utrudnić przepływ krwi w organizmie i tym samym jego nierównomierne ogrzewanie.

Zjedz coś kalorycznego
Jeśli planujemy przez dłuższą chwilę pozostać na zewnątrz, warto dostarczyć organizmowi potrzebnej do ogrzewania energii. W takim przypadku nie trzeba martwić się o nadprogramowe kalorie - właśnie one zostaną wykorzystanie jako paliwo dla wewnętrznego ciepła.

Ogrzewacze do rąk
Są niedrogie i łatwo można je dostać w sklepach ze sprzętem do biwakowania oraz - oczywiście - w Internecie. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie, jednak zazwyczaj wszystkie zawierają połączenie żelaza, wody, soli, węgla aktywnego i wermikulitu, który w kontakcie z tlenem produkuje ciepło. Ogrzewacze aktywuje się poprzez ich rozpakowanie lub skręcenie, dają ciepło przez dłuższą chwilę, a przy tym można ich ponownie użyć po zanurzeniu w wrzątku.

Napij się czegoś ciepłego
Gorące napoje i zupy dają może krótkotrwały, ale bardzo pożądany efekt. Nie zmieniają one rzeczywistej temperatury ciała, ale trzymanie w rękach gorącego kubka lub miseczki ogrzewa oczywiście palce i dłonie. Dużą rolę odgrywa też psychika pijącego - jeśli wierzy on, że aromatyczna herbata czy gorąca czekolada go rozgrzeją, rzeczywiście może odczuć taki efekt.

Dodaj komentarz

~Iwa Przyrodniczka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

na mnie żaden sposób nie działa, zima to dla mnie męka, jedynie rozpalić w kozie, usiąść w odległości 30 cm od piecyka i siedzieć tak ile się da, cudnego wieczorku :)

Magdalena
Dodano:
1
0

Zimowe porady przydadzą się w tym czasie.

Ewa
Dodano:
1
0

Na chłód najlepsza herbatka z miodem lub cytryną. Od razu rozgrzewa.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Przydatne porady polecam każdemu.
Czasami warto zrobić sobie takie "tanie wakacje" bez all...
Palenie traw na sąsiednich działkach to norma. Tylko czekać aż...
Nie wiedziałam że za opóźniony lub odwołany lot należy mi się...