Najlepsze Porady WypoczynekJak zrobić masę solną? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zrobić masę solną?

Jak zrobić masę solną? © pixabay.com

Masa solna jest bardzo plastyczna i pozwala na tworzenie oryginalnych przedmiotów. Mozna z niej wykonać figurki, ozdoby czy nawet dekoracje choinkowe. Pewnie zastanawiałeś się woiele razy jak wykonać w domu masę solną. Podajemy prosty i nie wymagający wielu składników przepis na mase solną, z której zrobisz co tylko zechcesz.


Przygotowanie masy solnej

Wykonanie masy solnej jest bardzo proste. Będziesz potrzebować jedynie szklanke mąki, szklankę soli i pół szklanki wody. Najpierw wymieszaj ze sobą suche składniki czyli sól i mąkę. Potem zalej je wodą i dokładnie wyrób masę. Masa solna jest już gotowa. Możesz z niej teraz zrobić co tylko zechcesz. Oczywiście możesz dodać do masy solnej barwniki, by była ona kolorowa. Sprawdzą się zarówno te spożywcze, jak i zwykłe, jednak pamiętaj, że masa solna nie jest do jedzenia! Kiedy chcesz skleić ze sobą pojedyncze elementy z masy solnej, posmaruj je wodą, wówczas lepiej się do siebie przykleją. 

Gwiazdki z masy solnej

Dla przykładu z masy solnej możesz uformować gwiazdki, które zawiesisz na choince albo sznurku i ozdobisz nimi lampę czy karnisz. Wystarczy uformować z masy solnej kulkę i spłaszczyć ją do grubości około 1 centymetra. Następnie wytnij jego boki tak, by powstała gwiazda. Może na niej zrobić również jakiś wzorek. To tego przyda się mału nożyk albo obojętnie jaki spiczasty przedmiot. Możesz nim delikatnie ponacinać gwiazki na ramionach. Tak naprawdę zdobienie zalezy tylko od Twojej kreatywności. Na koniec pamietaj o utwardzeniu masy solnej. Możesz wynieść gwiazdki na słońce lub upiec je w piekarniku. Wystarczy 90 stopni Celsjusza i około godziny. Sprawdź czy stwardniały, jeśli tak, odłóż je w bezpieczne miejsce do stwardnienia.  

Dodaj komentarz

Monika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pamiętam jak dawno temu w szkole robiliśmy na plastyce różne rzeczy z tej masy solnej


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Jak eko wypoczynek to na wieś na trawce posiedzieć
Najważniejsze jest siodełko żeby wytrzymać dłuższe podróże,...
Jazda na rolkach jest bezpieczna, gdy są ochraniacze. Wiele...
Najważniejsze jest to aby wybrać dobre, sprawdzone biuro...