Najlepsze Porady WypoczynekJakie przedmioty możemy zabrać w bagażu podręcznym do samolotu? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jakie przedmioty możemy zabrać w bagażu podręcznym do samolotu?

Jakie przedmioty możemy zabrać w bagażu podręcznym do samolotu? Bagaż podręczny

Podróż samolotem związana jest z koniecznością przedmiotów, które chcemy ze sobą zabrać na dwie kategorie: bagaż główny, który zostanie oddany przez nas przy odprawie, a następnie odebrany na lotnisku, na którym wylądujemy, natomiast bagaż podręczny to niewielka torba, którą możemy zabrać ze sobą do samolotu. Co może znajdować się w takim bagażu podręcznym? Wszystkiego dowiesz się w poniższym zestawieniu!


1. Przezroczysta torebka zapinana
Foliowa torebka to niezbędny element wyposażenia każdego turysty, ponieważ należy trzymać w niej wszelkie przedmioty, które mogą zostać poddane kontroli ze względu na swoją zawartość. Takie niewielkie torebki można bez większego problemu znaleźć w sklepach internetowych, a także powinny się one znajdować na lotnisku, najczęściej przy punkcie kontroli bezpieczeństwa.

2. Płyny o pojemności 100 ml
W samolocie nie wolno przechowywać normalnych wielkości produktów — wszystkie powinny być zapakowane w przezroczyste buteleczki, które należy przechowywać we wcześniej wspomnianej przezroczystej torbie.

3. Lekarstwa
Wszelkie lekarstwa muszą zostać poddane kontroli — inaczej nie wejdziemy na pokład samolotu. Przy kontroli warto wytłumaczyć, do czego są one nam potrzebne — opisać choroby oraz dotyczące nas dolegliwości.

4. Urządzenia elektroniczne
Na pokład samolotu możesz zabrać zarówno laptop, telefon, jak i odtwarzać MP3, jednakże owych urządzeń dotyczą pewne przepisy, np. telefony powinny być wyłączone lub przełączone na tryb samolotowy, ponieważ ich działanie może zakłócać prawidłowe funkcjonowanie urządzeń nawigacyjnych.

5. Pokarm dla niemowlaków
Jeżeli w dłuższą podróż samolotem wybierasz się wraz ze swoim dzieckiem, oczywiście pragniesz zapewnić mu odpowiednie pożywienie. Przed wniesieniem kaszek w słoiczkach lub soczków będziesz musiała udowodnić, że nie są to substancje szkodliwe dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Dominika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Trzeba dobrze sprawdzać wytyczne na podróż samolotem. Ja niestety kilka lat temu tego nie zrobiłam i musiałam pozbyć się mojej ulubionej perfumy przez zbyt dużą pojemność.

Iza
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Warto wiedzieć co można spakować do bagażu podręcznego.

~Natalia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ludzie podróżujący samolotem często nie wiedzą co mogą zapakować do bagażu podręcznego, super artykuł dla nich aby zabrać tylko niezbędne rzeczy i niedenerwowań się podczas kontroli.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Najlepiej sprawdzić biuro z którym chcemy udać się na...
Trzeba znać prawa pasażera!
Cypr na urlop w jesieni jest cudowny! Byłam tam w tej porze...
Stawiam na ekowypoczynek!