Najlepsze Porady ZdrowieCzy wszywka alkoholowa rzeczywiście pomaga w leczeniu alkoholizmu? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Czy wszywka alkoholowa rzeczywiście pomaga w leczeniu alkoholizmu?

Czy wszywka alkoholowa rzeczywiście pomaga w leczeniu alkoholizmu?
Nie jest tajemnicą, że terapia uzależnienia od alkoholu jest ciężką i wyboistą drogą. Nic dziwnego, że chorzy korzystają z wielu metod ułatwiających walkę z nałogiem. Jedną z najpopularniejszych metod jest wszywka alkoholowa, która ma wspomagać chorego w utrzymaniu abstynencji. Choć wszywka alkoholowa jest wykorzystywana od kilku dekad, metoda ta wciąż jest stosowana jako element kompleksowej terapii nałogu. Co warto wiedzieć o wszywaniu esperalu? Jak przygotować się do zabiegu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to jałowe tabletki przeznaczone do podskórnej implantacji. Zawierają one w swym składzie esperal – substancję aktywną, której działanie polega na hamowaniu dehydrogenazy alkoholowej – enzymu odpowiedzialnego za rozkład toksycznego metabolitu alkoholu. Spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu przez osobę z zaimplantowaną wszywką alkoholową powoduje gwałtowne nagromadzenie się aldehydu octowego we krwi, co skutkuje wystąpieniem nieprzyjemnych objawów. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • wzmożoną potliwość;
  • nudności i wymioty;
  • zawroty i ból głowy;
  • uczucie niepokoju i lęku;
  • przyspieszone bicie serca;
  • skoki ciśnienia tętniczego.

Jak się przygotować do wszycia esperalu?

Jedną z najważniejszych zasad dotyczących wszywania esperalu jest zachowanie abstynencji na co najmniej dobę przed planowanym zabiegiem. Rezygnacja ze spożycia alkoholu znacznie zmniejsza ryzyko groźnej interakcji używki z substancją aktywną wszywki, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Specjaliści twierdzą jednak, że osoby przebywające wcześniej w ciągu alkoholowym powinny się dodatkowo przygotować, na przykład poprzez zastosowanie odtrucia alkoholowego.

 

Jest to krótka i prosta procedura, która polega na dożylnym podaniu odpowiednio dobranych kroplówek. Odtrucie alkoholowe umożliwia wypłukanie w organizmu resztek alkoholu i jego metabolitów, ale na tym nie kończy się jego działanie. Zabieg ten wspiera przede wszystkim regenerację organizmu, zwłaszcza wątroby i układu nerwowego. Co więcej, odtrucie alkoholowe znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia syndromu odstawiennego, który pojawia się po nagłym zmniejszeniu lub odstawieniu używki.

Wszywka alkoholowa z dojazdem do domu? Tak, to możliwe!

Implantacja wszywki alkoholowej to poważny zabieg, dlatego warto mądrze wybrać osoby, które go wykonają. Myślisz nad skorzystaniem z tej metody? Interesuje się zabieg wszywania esperalu w Warszawie lub okolicach? Pomoc wykwalifikowanych specjalistów otrzymasz w KacDoktorze – firmie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie walki z nałogiem i skutkami nadmiernego spożycia alkoholu. Dlaczego warto zaufać akurat KacDoktorowi?

Firma ta wyróżnia się unikalnym podejściem do pacjenta i jego problemów. Priorytetem jest nie tylko jego bezpieczeństwo i zdrowie, ale także komfort. Właśnie dlatego KacDoktor umożliwia skorzystanie ze swoich usług w zaciszu domu pacjenta. Dojazd do domu lub biura możliwy jest zarówno w przypadku odtrucia alkoholowego, jak i wszywania esperalu. Wystarczy wcześniejszy kontakt telefoniczny, by specjalista KacDoktora przyjechał pod wskazany adres już w 45 minut. Warto także podkreślić, że usługi firmy dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Rozpoczynasz walkę z nałogiem? Wypróbuj działanie wszywki alkoholowej i ułatw sobie drogę do trzeźwości.

Dodaj komentarz

Porada Czy wszywka alkoholowa rzeczywiście pomaga w leczeniu alkoholizmu?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 725
facebook unlike 1

Czy opis porady Czy wszywka alkoholowa rzeczywiście pomaga w leczeniu alkoholizmu? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Czy wszywka alkoholowa rzeczywiście pomaga w leczeniu alkoholizmu?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w komentarzu

Natalia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wiele ciekawych informacji.

Paulina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wszywka alkoholowa pomaga w leczeniu nałogu.

Magda
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Teraz już wiem w jaki sposób działa wszywka alkoholowa.

Dominika Cieślak
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawa porada


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Czy porada Których drinków unikać w czasie odchudzania się?...
Czy inspiracja Jakie jedzenia należy unikać? pomogła Ci się ?...
Czy porada Jak znaleźć dobrego flebologa? przydała Ci się ?...
Szpinak jest przepyszny, nie rozumiem dlaczego ludzie...