Najlepsze Porady ZdrowieJak nie zasnąć? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak nie zasnąć?

Jak nie zasnąć?

Często w naszym codziennym życiu pojawiają się chwile, w których niestety ale musimy zrezygnować ze snu. Czy to nauka przed sesją i ważnymi egzaminami, czy prowadzenie samochodu przez całą noc, a nawet w pracy ścigające Cię terminy realizacji projektów dla ważnego klienta. Cały ten stres dla jednych to powód do wielkiego zmęczenia i wielkiej chęci do snu, a dla innych to zaburzenia ze snem i ciągłe zamartwianie. Jeśli masz masz sytuację przez którą musisz zrezygnować ze spania to najlepsze-porady.pl mają dla Ciebie kilka wskazówek jak to zrobić. 
Wystarczy że wybierzesz odpowiednie dla siebie i Twojego organizmu i przetrwasz to, a później się wyśpisz :)


1) Kofeina

Mocna kawa czy produkty, które zawierają kofeinę to najczęściej wybierane i najbardziej skuteczne środki na wstrzymanie uczucia senności i szybkie przebudzenie się. Jeśli jesteś osobą, która nie pije dużo kawy w ciągu dnia to faktycznie duża czarna kawa pomoże Ci na pewno. Jeśli jednak kawa to Twój ulubiony napój to czasami musisz się liczyć z rozczarowaniem że niestety w takiej chwili ona Cię zawiedzie.

2)Woda i witaminy

Odpowiednio nawodniony organizm, który ma wszystkie niezbędne witaminy do codziennego funkcjonowania jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chcesz zdrowo i naturalnie przerwać i przedłużyć przez kilka godzin swój sen. Wystarczy że wypijesz odpowiednią dawkę wody. Dodatkowo, możesz sobie kupić witaminy w postaci rozpuszczalnych tabletek, które smacznie pobudzą Cię.

3)Muzyka i sport

Głośna muzyka przez kilka minut rozbudzi Cię skutecznie i na dobre kilka godzin. Wystarczy że włączysz swoje ulubione kawałki lub radio wystarczająco głośno i możesz zapomnieć o spaniu. Warto jednak pamiętać że jeśli masz do napisania ważny projekt albo do realizacji ważnego zadania dla pracy to lepiej tego nie robić podczas słuchania muzyki. Rozbudź się na chwilę i później wracaj dynamicznie do swojej pracy.
Jeśli chodzi o sport to nie mówimy od razu o przebiegnięciu maratonu. Wystarczy że wykonasz kilka krótkich ćwiczeń, które przyśpieszą bicie serca i krew zacznie szybciej przebiegać przez cały organizm. Szybko i skutecznie rozbudzisz się, ponieważ organizm będzie dotleniony i gotowy do działania.

Dodaj komentarz

Porada Jak nie zasnąć?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 606
facebook unlike 1

Czy nasza porada Jak nie zasnąć? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak nie zasnąć?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Czy inspiracja Dlaczego warto spożywać brokuły? przydała Ci...
Czy inspiracja Zmęczone oczy - jak sobie z nimi radzić?...
Czy porada Bezpieczeństwo higieny pracy, co warto wiedzieć ?...
ciekawe może i tak...