09.02.2024

Wszywka alkoholowa – skuteczne wsparcie w walce z chorobą alkoholową

Wszywka alkoholowa – skuteczne wsparcie w walce z chorobą alkoholową

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Piotr Nowak
Piotr jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, zajmującym się tematyką zdrowego stylu życia i fitnessu. Jego artykuły oferują praktyczne wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, planowania zdrowych posiłków oraz motywacji do zmiany nawyków na lepsze.
Udostępnij

Wszywka alkoholowa nie budzi obecnie pozytywnych skojarzeń – jest to metoda, którą jeszcze niedawno stosowano w leczeniu alkoholizmu z wykorzystaniem przymusu. Okazuje się jednak, że prawidłowo zastosowana wszywka potrafi być bardzo dużym wsparciem w walce z nałogiem. Na czym polega działanie wszywki alkoholowej? Kto może z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!


Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa to jałowe tabletki esperalu, które umieszcza się podpowięziowo, najczęściej w mięśniu pośladkowym. Przez najbliższe 12 miesięcy wydziela ona stopniowo lek do organizmu, pomagając w utrzymaniu abstynencji. Esperal hamuje działanie dehydrogenazy alkoholowej – enzymu odpowiedzialnego za rozkład szkodliwego metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego. U osób, które posiadają wszywkę, wystarczy niewielka dawka alkoholu, by stężenie aldehydu octowego gwałtownie wzrosło. Sytuacja ta wywołuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

 • zaczerwienienie twarzy;
 • uderzenia gorąca i zwiększenie potliwości;
 • bóle i zawroty głowy;
 • uczucie duszności;
 • przyspieszenie pracy serca;
 • lęk i niepokój;
 • nudności i wymioty.

Wszywka alkoholowa to nie jest idealne rozwiązanie dla każdego

Należy wyraźnie podkreślić, że wszywka alkoholowa nie leczy alkoholizmu. Jest to metoda awersyjna, która powoduje lęk przed negatywnymi konsekwencjami spożycia alkoholu. Nie niweluje to jednak przyczyn choroby alkoholowej, przez co implantacja wszywki powinna być połączona z terapią uzależnień. Istotny jest także fakt, że decyzja o implantacji wszywki powinna wyjść od chorej osoby. Zastosowanie przymusu bardzo często powoduje, że osoba prezentuje zachowania zastępcze i popada w inne nałogi, takie jak hazard czy narkotyki.

Przeciwwskazaniem do implantacji wszywki alkoholowej jest także stan zdrowia. Nie jest to dobra metoda dla osób:

 • uczulonych na substancję aktywną preparatu;
 • spożywających alkohol w ciągu 24 godzin przed implantacją;
 • chorujących na schorzenia sercowo-naczyniowe, takie jak niewydolność serca czy chorobę niedokrwienną serca;
 • zmagających się z zaburzeniem bądź chorobą psychiczną, zwłaszcza z próbami samobójczymi w historii.

Dlaczego przed implantacją wszywki warto wykonać odtrucie alkoholowe?

Przed implantacją wszywki alkoholowej bardzo często zaleca się wykonanie odtrucia alkoholowego za pomocą kroplówek dożylnych. Postępowanie takie ma na celu wypłukanie resztek alkoholu i jego metabolitów z organizmu, by nie spowodowały one działań niepożądanych po wejściu w reakcję z lekiem. Odtrucie alkoholowe polecane jest zwłaszcza w przypadku długotrwałych ciągów alkoholowych, ponieważ pomaga też w uzupełnieniu niedoborów związków odżywczych i przyspieszeniu regeneracji całego organizmu.

KacDoktor – specjaliści od redukcji negatywnego wpływu alkoholu na zdrowie

Szukasz miejsca, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc w walce z nałogiem i jego skutkami zdrowotnymi? KacDoktor to firma oferująca wszywanie esperalu i odtrucie alkoholowe w Warszawie i okolicznych miejscowościach. W jej szeregach pracują wyłącznie doświadczeni medycy – lekarze i ratownicy medyczni. Zyskujesz dzięki temu pewność, że wszystkie wykonane zabiegi będą w pełni bezpieczne.

Nie masz czasu lub siły, by dojeżdżać do specjalistycznego gabinetu? Żaden problem! KacDoktor umożliwia skorzystanie ze swoich usług w domu pacjenta. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie bądź za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres nawet w 45 minut. Nie musisz też martwić się niewłaściwą porą, ponieważ firma świadczy swoje usługi całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Skorzystaj z właściwości wszywki alkoholowej, by ułatwić sobie drogę do trzeźwości!

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy inspiracja Wszywka alkoholowa – skuteczne wsparcie w walce z chorobą alkoholową przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Wszywka alkoholowa – skuteczne wsparcie w walce z chorobą alkoholową? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu
~Porada Wszywka alkoholowa – skuteczne wsparcie w walce z chorobą alkoholową
09.02.2024

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności