Najlepsze Porady KulinariaJak hodować kiełki? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak hodować kiełki?

Jak hodować kiełki? © pixabay.com

Kiełki mają bardzo dużo witamin i minerałów, ponieważ są to małe pędy roślin, które dopiero co wzeszły po ich zasianiu. Najczęściej w sklepach znajdują się kiełki rzodkiewki lub słonecznika. Można je dodawać do sałatek czy po prostu kłaść na kanapkę. Zapewniamy sobie tym samym dużo substancji odżywczych. 


Co będzie potrzebne do hodowania kiełków?

Musisz przygotować słoik lub inne naczynie do hodowania kiełków. Najprościej jest jednak w słoiku. Kazdy ma go chyba w domu i nie trzeba szukać specjalnych kiełkownic. Czasami potrafią one bardzo dużo kosztować mimo, że są estetyczne i wygodne lepiej uzyc słoika. Oczywiście do hodowli kiełków będą niezbędne również ziarna. Wybierzmy takie ze sklepu spożywczego a nie ogrodniczego, bo tamte mogą być pokryte substancjami przeciwko szkodnikom. Na słoik zaś będziemy przyczepiać gazę, więc musimy zakupić gazę i gumkę. Z pewnością i one znajdą się w domu.  I to wszystko. Można również zrobić dziurki w zakrętce słoika, jeśli nie mamy gazy. Po prostu nasiona muszą mieć dostęp do powietrza. 

Hodowla kiełków w kilku krokach

Po pierwsze wsypujemy do słoika wybraną ilość nasion i zalewany je wodą. Ile jej potrzeba? Przyda sie dwukrotna ilość wody w stosunku do ziaren, ponieważ dużo z niej po prostu wypiją. Woda musi być letnia lub zimna. Zostawiamy tak ziarna na noc. Na drugi dzień wylewamy nadmiar wody cedząc ja przez gazę zamocowaną na słoiku gumką. Przepłukujemy zimną woda nasiona dwa lub nawet trzy razy. Potem stawiamy słoik pod skosem by wszystko wyciekło. Kolejny krok to przepłukiwanie nasion kilka razy dziennie każdego dnia. Za parę dni powinny się juz pojawić pierwsze roślinki. Za każdym razem tzreba słoik dokładnie osuszać, bo kiełki zanurzone w wodzie szybko zapleśnieją. Postawmy je również w miejscu cyrkulacji powietrza. Kiedy otrzymamy już z nasion kiełki, zostaje nam tylko użyć je w kuchni. Można je przełożyć do małego pudełka i wstawić do lodówki. 

Dodaj komentarz

Sabina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Hoduję kiełki od lat. Lubię ich smak na kanapce.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Ciekawy przepis muszę go wypróbować.
Można spróbować może akurat schudnę :)
Brzmi pysznie, wypróbuję przy najbliższej okazji.
Dobry przepis, frytki wyszły idealne. Dzieci chcą częściej...