Najlepsze Porady KulinariaRakotwórcze produkty spożywcze - Czego unikać?
ocena (/0):

Rakotwórcze produkty spożywcze - Czego unikać?

Rakotwórcze produkty spożywcze - Czego unikać?

Żywność dzisiaj a kiedyś różni się diametralnie. Dlatego nikt z nas i zwłaszcza nasi rodzice nie zwracali zbytnio uwagę na to co jemy. Niestety czasy się zmieniły i razem z nimi też produkty spożywcze. Są przetworzone i zawierają cukier oraz substancje chemiczne, które są dla naszego organizmu szkodliwe. Badania dowodzą jak wielki wpływ ma nieodpowiednia dieta i szkodliwe produkty na zwiększenie ryzyka zachorowania na nowotwór.
Najlepsze-porady.pl przygotowały listę najbardziej niebezpiecznych i rakotwórczych produktów spożywczych, które należy jak najszybciej wyeliminować ze swojej diety!


Nieekologiczne produkty

Owoce i warzywa jak najbardziej zawierają wiele ważnych dla naszego organizmu wartości odżywczych, witamin i minerałów jednak to dotyczy wyłącznie ekologicznych produktów. Nieekologiczne warzywa i owoce często są pryskane niebezpiecznymi pestycydami i substancjami co mogą prowadzić do niepłodności, pojawienia się raka oraz wielu innych zdrowotnych problemów. Większość warzyw i owoców są faszerowane również niebezpiecznymi nawozami, które powodują ich szybkie dorastanie i dojrzewanie. Warto zawsze dokładnie myć wszystkie kupione warzywa i owoce, jednak to też nie daje nam 100% gwarancji na pozbycie się wszystkich pestycydów.

Popcorn z mikrofalówki

Praktycznie gotowa, szybka i smaczna przekąska, którą wielu z nas uwielbia. Czy wiesz jednak że opakowanie, które jest przeznaczony do podgrzewania w mikrofalówce jest niezwykle rakotwórcze? To samo jest w przypadku "maślanego" smaku popcornu. Jeżeli nie możesz sobie odmówić popcornu przy filmie to lepiej przygotuj w tradycyjny sposób. Kup ziarenka i podgrzej je na oleju dowolnego wyboru.

Pomidory z puszki

Świeże pomidory, jak najbardziej są zdrowe. Zawierają cenny składnik likopen, jednak jest on całkowicie niszczony przez substancje chemiczne znajdujące się w puszce. Pomidory z puszki nie tylko zwiększają ryzyko zachorowania na raka, ale również problemy z sercem czy płodnością. Jeżeli potrzebujesz sosy pomidorowego do dania to najlepiej przygotuj go sam ze świeżych pomidorów lub kup pomidory w słoiku.

Przetworzone mięso

Kawałek boczku na śniadanie, salami na pizzy czy po prostu szynka na kanapce? Należy unikać jak najczęściej takiego rodzaju przetworzonego mięsa. Wszystkie opakowania foliowe są pełne substancji powodujących  raka. Dodatkowo, przetworzone mięso ma dużo soli oraz innych chemicznych składników co powodują wiele chorób i problemów ze zdrowiem.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Najciekawsze

Podobne