Najlepsze Porady RozrywkaProste i szybkie dekoracje do wnętrza na święta! Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Proste i szybkie dekoracje do wnętrza na święta!

Proste i szybkie dekoracje do wnętrza na święta! @pixabay

Boże Narodzenie to szczególne święta, które pozwalają nam spędzić wspólnie czas z najbliższą rodziną na biesiadowaniu i obdarowywaniu się prezentami. W tym przedświątecznym okresie, który ma teraz miejsce, coraz bardziej możemy zauważyć, że w sklepach rozbrzmiewają świąteczne piosenki, a na witrynach wystawowych coraz częściej dostępne są stylowe dekoracje świąteczne zestawione z wielokolorowymi światełkami. Nie chcesz wydawać ogromnych sum pieniędzy an dekoracje pomieszczenia, a z drugiej strony nie chcesz rezygnować z tego wyjątkowego klimatu świąt? Koniecznie przejrzyj nasze propozycje szybkich i prostych dekoracji, dzięki którym maksymalnie zwiększysz ducha świąt we wnętrzu!


Lampki choinkowe
Lampki są na tyle uniwersalnym produktem, że można z niego stworzyć prawie wszystko. Rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością jest ozdobienie ciepłymi kolorystycznie lampkami ramy łóżka - wprowadzimy do wnętrza klimat sprzyjający wypoczynkowi, który z pewnością rozjaśni chłodne i ciemne wieczory. Innym praktycznym rozwiązaniem jest stworzenie świecących lampionów z butelek - wystarczy, że do szklanej butelki włożyć lampki choinkowe. W tym przypadku warto zainwestować w kolorowe lampki, dzięki którym pokój zyska na świątecznym charakterze bez zbędnego kiczu. Tak przygotowaną ozdobę możesz bez większego problemu ustawić na komodzie, a także na parapecie. 

Spinacz do ubrań 
Nie możesz pozwolić sobie na tradycyjne bombki na choince ze względu na małe dzieci lub zwierzęta, które zbytnio się nimi interesują i mogą zrobić sobie krzywdę. Jeżeli masz w domu kilka drewnianych spinaczy, możesz z nich wykonać zachwycające ozdoby, które nie tylko przepięknie będą prezentować się na choince, ale również zawieszone w pobliżu parapetu czy przy meblach. Co musisz zrobić, aby zyskać niepowtarzalną ozdobę? Wystarczy, że ze spinaczy usuniesz sprężynki i będziesz sklejać je w wybranym kształcie prostymi bokami. Do tak stworzonej konstrukcji należy dokleić sznurek, dzięki któremu będzie można zawiesić ozdobę w wybranym miejscu. 

Bożonarodzeniowy wianek
Do najpopularniejszej dekoracji wnętrza z pewnością należy wianek bożonarodzeniowy, który można zawiesić na drzwiach wejściowych do mieszkania lub domu. Oczywiście można zdecydować się na wianki sztuczne lub wianki żywe, stworzone z naturalnych materiałów. Ciekawym pomysłem jest pozbieranie gałęzi z pobliskiej okolicy, a następnie pomalowanie ich sprayem na wybraną kolorystykę: złotą, białą lub czerwoną. Następnie należy uformować wieniec i związać go w odpowiednich miejscach, aby nadać mu wymarzony kształt. Aby zwiększyć dekoracyjność wieńca, warto podoklejać do niego mini bombki w kontrastującym dekorze, wstążki, a także drewniane elementy dekoracyjne. 

Szyszki
Pragniesz przystroić swoją choinkę ciekawymi dekoracjami stworzonymi w sposób DIY? Samodzielnie wykonane ozdoby nie tylko wyjątkowo prezentują się na choince, ale przede wszystkim istotna jest frajda z ich tworzenia. Jedną z bardziej oryginalnych ozdób choinkowych będą mikołaje stworzone z szyszek! Wystarczy, że w lesie nazbierasz trochę szyszek i wyposażysz się z biały filc, klej, a także drewniane kulki, przy pomocy których stworzysz twarz świętego mikołaja. Z filcu możesz stworzyć brodę, szalik, a także czapkę. 

Ażurowe bombki
Ostatnią opcją, którą chcemy Ci przedstawić są samodzielnie wykonane ażurowe bombki - niezwykle efektownie prezentują się na choince i nie musisz dodatkowo martwić się o to, że ktoś je stłucze i się o nie okaleczy. Do wykonania takiej bombki będziesz potrzebować balona, który możesz nadmuchać do pożądanej wielkości bańki i posmaruj go oliwą. Balon owijaj sznurkiem w różnorodnych kierunkach sznurkiem nasączonym klejem i odwieś do wyschnięcia. Kiedy sznurek stanie się twardy, przebij balon - w taki sposób otrzymasz przepiękną dekorację, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. 

Dodaj komentarz

Marta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Co roku na zabicie czasu jesienią robię ażurowe bombki nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny.

Ilona
Dodano:
0
0

Na pewno wykonam wianek i jeszcze kilka dekoracji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Ja lubię oglądać filmy historyczne, najczęściej o II wojnie...
O proszę o tym to nie wiedziałem
Uwielbiam patrzeć w gwiazdy, zwłaszcza spadające.
Czekam z niecierpliwością na datę premiery, na serii wiedźmin...