najlepsze-porady.pl TechnologieJakie opakowania stosować w transporcie?
ocena (/0):

Jakie opakowania stosować w transporcie?

Jakie opakowania stosować w transporcie?

Transport jest nieodłącznym elementem wiążącym się z każda dziedziną życia. Przecież gdyby nie przewożenie towarów z miejsca na miejsce, to mogłoby zabraknąć ich w magazynach, na hurtowniach, a także sklepach. Jednak produkty, zarówno te sypkie, jak i płynne powinny być przewożone w odpowiednich do tego opakowaniach. Niektóre z nich nie mogą mieć bowiem dostępu do wilgoci lub światła. Określonych norm bezpieczeństwa muszą przestrzegać firmy, ale też osoby prywatne. W wielu przypadkach w transporcie sprawdzają się najlepiej opakowania typu Big Bag, które coraz częściej są wybierane.


Czym są popularne Big Bagi?

Worki Big Bag to elastyczne opakowania nie tylko do transportowania, ale również do przechowywania różnego rodzaju produktów. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na liczne zalety i wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Z Big Bagów korzystają producenci i dystrybutorzy pasz dla zwierząt, produktów spożywczych, chemicznych i innych. Elastyczne opakowania zazwyczaj wykorzystuje się do przewozu piasku, gruzu, węgla chemikaliów i innych materiałów sypkich, granulowanych, a nawet tych pylących. Co ważne wiele firm oferuje Big Bagi w różnych rozmiarach, które można w łatwy sposób dopasować do potrzeb transportu i ilości przewożonych produktów. Jedną z takich firm jest Cerplast, który posiada szeroki wybór różnych rodzajów Big Bagów.

Rodzaje elastycznych kontenerów

Te funkcjonalne opakowania przede wszystkim różnią się pod względem materiału wykonania. Wyróżniamy worki powlekane, czyli laminowane polietylenem, a także niepowlekane, czyli gwarantujące dostęp powietrza. Jak można się domyśleć, pierwsze z nich dedykowane są dla m.in.: materiałów pylących, które muszą być odpowiednio zabezpieczone, a także innych produktów chronionych przed wilgocią. Worki oddychające nadają się natomiast do wszystkich innych materiałów, które wymagają "oddychania" dla zachowania swojej jakości. Big Bagi dzielimy również na worki jednorazowe i wielorazowe. Poza tym możliwy jest zakup kontenerów elastycznych ze specjalnymi wkładkami, które utrzymują opakowanie w stałym kształcie.

Dlaczego Big Bag idealnie nadaje się do transportu?

Opakowania Big Bag bardzo często są wykorzystywane właśnie do transportu. Polecane są dla firm, jak indywidualnych osób, które zastanawiają się jak przewieźć sypkie produkty lub inne materiały. Przydadzą się one do wywożenia gruzu z placu budowy czy też transportowania piasku. Elastyczne kontenery mają szerokie zastosowanie na co dzień, nie tylko w specjalistycznych branżach. Worki Big Bag dzięki dużej pojemności i możliwości wielokrotnego użytku są wydajne i zapewniają wygodę transportu. Poza tym wiele rozmiarów worków, a nawet możliwość personalizacji wielkości sprawia, że opakowania zabezpieczą dowolną ilość materiału i gwarantują jego uporządkowanie. Big Bagi łatwo także napełnić i opróżnić, stąd transport przebiega sprawnie i wygodnie. Co więcej przewiezione materiały można w Big Bagach od razu przechowywać, jeśli nie są od razu potrzebne do wykorzystania.

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne