Najlepsze Porady WypoczynekNajbardziej irytujące zachowania podróżnych Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Najbardziej irytujące zachowania podróżnych

Najbardziej irytujące zachowania podróżnych Najbardziej irytujące zachowania podróżnych

Dla niektórych urlop to już tylko wspomnienie, inni z kolei czas beztroskiego wypoczynku mają dopiero przed sobą. Wybierając się w podróż warto wiedzieć jakich zachowań unikać, aby lot samolotem lub jazda pociągiem upłynęły w spokoju dla wszystkich pasażerów. Prezentujemy listę najbardziej irytujących zachowań podrużujących, które potrafią skutecznie popsuć humor podczas wakacji. 


Głośne rozmawianie przez telefon
Znasz tę sytuację, gdy siedzisz w pociągu lub autokarze, a tuż za tobą lokuje się osoba, która przez pół drogi rozmawia przez telefon? Oczywiście streszcza przez ten czas całą historię swojego życia, wchodząc w szczegóły intymne i opowiadając o przebytych chorobach. Po zakończeniu podróży znasz każdy szczegół z życia tej osoby. Wiesz jak nazywa się jej pies, kto w jej rodzinie dopuścił się zdrady, z kim sąsiad ma nieślubne dziecko i jaką działalność prowadzi brat cioteczny. A może to właśnie tobie zdarza się w środkach transportu publicznego prowadzić długie rozmowy przez telefon? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że współpasażerowie wcale nie chcą ich wysłuchiwać. Jeśli nudzi ci się podczas wielogodzinnej podróży poczytaj książkę lub posłuchaj muzyki, a rozmowy telefoniczne ogranicz do niezbędnego minimum. 

Zagadywanie innych pasażerów
Podróżując samotnie niektórzy mają potrzebę, aby nawiązać kontakt z innymi osobami. Na ogół nie ma w tym nic złego, ale jeśli druga strona nie kontynuuje wątku i wyraźnie widać, że nie ma ochoty wchodzić w długą dyskusję, odpuśćmy. Być może współpasażer chce po prostu zdrzemnąć się podczas podróży lub zwyczajnie nie ma nastroju do rozmowy. Niestety wiele osób jest na tyle uprzejmych, że nie powiedzą o tym wprost i przez całą drogę cierpią w milczeniu wysłuchując cudzych opowieści. 

Głośne dzieci
Wielu rodziców może być oburzonych tym punktem, jednak mali pasażerowie potrafią sprawić, że dla innych podróżujących jazda pociągiem czy lot samolotem będzie prawdziwą torturą. Zdajemy sobie sprawę, że maluchom trudno jest wytrzymać kilkugodzinną jazdę w tej samej pozycji, jednak rodzic powinien zareagować w sytuacji, gdy dziecko skacze po fotelu, wrzeszczy na cały głos, a w między czasie płacze. Niestety w niektórych przypadkach rodzice chcący zająć czymś swoje dzieci popełniają jeszcze gorszy błąd, dając maluchom tablet lub telefon, z którego rozbrzmiewa muzyka lub odgłosy gier na cały pojazd. Dajmy współpasażerom chwilę wytchnienia i nie zapominajmy o słuchawkach dla dziecka. 

Zdejmowanie butów
Kilkanaście godzin w pociągu lub samolocie powoduje, że każdy ma ochotę pozbyć się butów i dać odpocząć stopom, ale powstrzymajmy się przed tym. Zdejmowanie butów, albo co gorsze skarpetek i do tego wyciąganie stóp w przejściu lub na siedzeniu obok, jest jedną z najgorszych sytuacji, jakiej nie tolerują podróżujący. 

Intensywne zapachy 
Nie tylko zapach przepoconych skarpet może zirytować podczas podróży. Wiele osób potrafi wyjąć z torby kanapkę z makrelą czy jajkiem, którą wyczuwają pasażerowie z drugiego końca autobusu. Szanujmy siebie nawzajem i zabierajmy w podróż takie przekąski, które nie sprawią, że dany środek transportu zamieni się w targ rybny.

Dodaj komentarz

Damian
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Oj podróżowanie może być bardzo uciążliwe z takimi podróżnymi.

Janek
Dodano:
0
0

Najgorsze to dzieci i głośne rozmowy przez telefon.

Janek
Dodano:
0
0

Najgorsze to dzieci i głośne rozmowy przez telefon.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
W wiaderku piernik biały robak melasa, kołowrotek z...
Panoramiczne zdjęcia z wakacji są najlepsze!
Ludzie podróżujący samolotem często nie wiedzą co mogą...
Odwołany lub opóźniony lot to niewielka cena jaką przyszłoby...