Najlepsze Porady ZdrowieCo zrobić, żeby mniej się pocić?

Co zrobić, żeby mniej się pocić?

Co zrobić, żeby mniej się pocić?

Nadmierne pocenie się może być jednym z efektów choroby, złych nawyków żywieniowych czy nieodpowiedniego do naszego organizmu trybu życia. Jest to problem, który może wprowadzić praktycznie każdego w kompleksy i zakłopotanie. Skuteczną walkę przeciw nadmiernemu poceniu się najlepiej rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych i swojej diety. Najlepsze-porady.pl przygotowały listę produktów, które pomogą Ci skutecznie zmniejszyć problem z poceniem się.


Najważniejsze produkty w diecie

Nadmierne pocenie się może być skutkiem niedoboru witamin z grupy B w Twoim organizmie. Dlatego też należy wprowadzić do codziennej diety produkty, jak ryby, wątróbka, nasiona i orzechy oraz pełnoziarniste z ciemnej mąki produkty. One są źródłem witamin B. Dodatkowo, należy uzupełnić codzienne zapotrzebowanie organizmu na potas. Potas wspomaga pracę naszego układu limfatycznego. Źródłem potasu są banany, pomidory czy winogrona.

Napar z szałwii

Picie naparu z szałwii hamuje nadaktywność organizmu i z tym wiążącym się problem z nadmiernym poceniem się. Jednak nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej (1 szklanka) i najdłużej można pić napar z szałwii przez miesiąc. Potem należy sobie zrobić miesiąc przerwy.

Uwaga na nabiał i przyprawy

Sery pleśniowe czy żółte należy ograniczyć do minimum. Nabiał dostarcza energii organizmowi, który staje się aktywny i pobudzony i wydziela więcej potu. To również wiąże się z kawą. Najlepiej ograniczyć picie kawy do jednej dziennie bez dodatku mleka.
Ogranicz też spożywanie ostrych przypraw. One również pobudzają organizm i podnoszą w nim temperaturę, a więc proces pocenia się jest szybszy i w większym stopniu. Zamiast tych przypraw dodaj do swojej diety ziołowe przyprawy, jak bazylia, rozmaryn czy estragon.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Pielęgnacja zębów jest ważna, aby zęby się nie psuły.
Ta firma nie raz uratowała mnie oraz moich znajomych po...
A to dziadostwo jedno
Od kilku lat na święta nie robię wielu dań. Wiem, że każdemu...