Najlepsze Porady ZdrowieJak leczyć skoliozę u dorosłych?

Jak leczyć skoliozę u dorosłych?

Jak leczyć skoliozę u dorosłych?

Skolioza to znana każdemu przypadłość skrzywienia się i odkształcenia się jakieś części naszego kręgosłupa. Może ona pojawić się w odcinku piersiowych, lędźwiowym lub szyjnym. Najczęściej zauważane objawy to garbienie się oraz niesymetryczność łopatek. W wieku dorosłym najczęściej skolioza pojawia się u kobiet, a nie u mężczyzn. Kobiety, które cierpią na osteoporozę to są najczęściej kobiety z skoliozą. Dodatkowo, gdy pojawia się wielka nadwaga lub podnoszenie ciężkich ciężarów przez osobę to zwiększa się ryzyko pojawienia się skoliozy.
Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka wskazówek jak należy postępować ze skoliozą w zależności od jej stopnia zaawansowania.


Diagnoza i kontrola

Gdy zostanie już zdiagnozowana u Ciebie skolioza to warto zwrócić się do specjalisty i regularnie go odwiedzać. Odpowiednie porady i wskazówki w zależności od zaawansowania skoliozy pomogą Ci się z tym uporać. Najczęściej lekarze podejmują się leczenia wielotorowego. Oznacza to że musisz zmienić wiele ze swoich codziennych przyzwyczajeń, jak przykładowo poprawić swoją postawę czy zmienić materac.

Ćwiczenia

Aktywność fizyczna i odpowiednie ćwiczenia mogą być bardzo pomocne w przypadku skoliozy początkowej. Skonsultuj się z trenerem personalnym oraz ze swoim lekarzem, a oni przygotują dla Ciebie treningi, które pomogą Ci w leczeniu skoliozy i sprawią że bóle kręgosłupa znikną. Dobrym ćwiczeniem, o którym należy pamiętać każdego dnia to oczywiście poprawna postawa naszego ciała. Chodź z wyprostowanymi plecami i jeżeli pracujesz w biurze pamiętaj o tej postawie również na krześle. Na początku może wydawać się to trudne, jednak z czasem zauważysz różnicę i poczujesz się lepiej.

Odpoczynek

Musisz się zastanowić nad zmianą materaca jeżeli masz materac miękki. Przy skoliozie najlepiej jest spać oraz odpoczywać na materacu twardym i sprężysty i na brzuchu. Leżąc na brzuchu nasz kręgosłup przyjmuje fizjologiczną pozycję. Jeżeli chodzi o odpoczynek i relaks to musisz się również zastanowić nad masażami kręgosłupa czy rehabilitacją w zależności od stopnia skoliozy. Zarówno masaże, jak i profesjonalna rehabilitacją pomogą Ci w leczenie skoliozy niezależnie od wieku.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
mi pomaga oglądanie zdjęcia teściowej - nie ma nic lepszgo...
Mylicie napar z odwarem. Odwar uzyskuje się poprzez...
lepsza porada ? codziennie wieczorem przygotowywać sobie...
dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...