Najlepsze Porady ZdrowieJak skutecznie załagodzić ugryzienie komara?

Jak skutecznie załagodzić ugryzienie komara?

Jak skutecznie załagodzić ugryzienie komara? Jak załagodzić ugryzienie komara?

Lato prawie w pełni. Coraz częściej wypoczywamy na świeżym powietrzu, tj. w lesie, w ogrodzie czy w okolicach rzek lub miejskich terenów zielonych. Jednak aura nie zawsze nas rozpieszcza i w sytuacji, kiedy przez dłuższy czas utrzymuje się deszczowa pogoda, istnieje zagrożenie wzmożonego wylęgu komarów. Te niewielkie owady potrafią być naprawdę upierdliwe. O ile z jednym czy dwoma jesteśmy sobie w stanie bez problemu poradzić, o tyle w sytuacji, kiedy mówimy o pladze - nie jest już tak wesoło. Ukąszenia komarów objawiają się w formie, większych lub mniejszych,, niesamowicie swędzących różowych bąbli i opuchlizny.


Aby uchronić się przez nalotem komarów w domu możemy stosować różne środki. Od specjalnych siatek w oknach przez spreje po wtyczki do kontaktu. Produkty te są całkiem skuteczne, ale niemożliwym jest spędzanie w domu całego swojego czasu. Jeśli już zostaniesz pogryziony i wyskoczą Ci na skórze swędzące wypryski, wówczas nie pozostaje Ci nic innego jak tylko załagodzić swędzenie. W drogeriach i aptekach znajdziesz wiele środków chemicznych przeznaczonych do aplikacji na skórę. Jednak bywają one dość drogie i, powiedzmy sobie szczerze, niekoniecznie skuteczne. O wiele lepiej działające specyfiki znajdziesz we własnej kuchni lub łazience. Czym ratować pogryzioną przez komary skórę?

Lód
Jest to rozwiązanie tylko czasowe, ale lepsze to niż nic. Przyłóż do opuchlizny kostkę lodu bądź ręcznik wypełniony kilkoma bryłkami. Natychmiast poczujesz ulgę, ale aby ten stan utrzymać musisz chłodzić podrażnione miejsce przez dłuższy czas. 

Ocet jabłkowy
Wylej odrobinę octu na wacik kosmetyczny i przyłóż go do ugryzionego miejsca. Po około pół minuty swędzenie powinno ustąpić Miej ocet jabłkowy pod ręką przez całe lato.

Pasta do zębów
Mentol zawarty w paście go zębów da uczucie chłodzenia, co pozwoli uśmierzyć ból i zlikwidować uporczywe swędzenie. 

Aby skutecznie załagodzić swędzenie powstałe w wyniku ugryzienia komara wcale nie potrzebujesz specjalistycznych środków z apteki czy drogerii. Wystarczy zerknać do lodówki, łazienki lub szafki kuchennej. Gwarantujemy, że te sposoby zawsze działają!

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
lepsza porada ? codziennie wieczorem przygotowywać sobie...
ja mam acienie pod oczami od zawsze :( tak juz mam i tyle
porada: Czy syrop...
dobra porada !
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)