Najlepsze Porady BiznesCzym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?

Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?

Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?

Menedżer lotniska to osoba o różnorodnych obowiązkach, której zadaniem może być zarówno obsługa dużego lotniska międzynarodowego, jak i lotniska lokalnego o niewielkich rozmiarach. Kierownik lotniska jest odpowiedzialny za wiele spraw, m.in. zarządzanie finansami portu lotniczego, nadzorowanie księgowości, tworzenie dobrych relacji z firmami zajmującymi się utrzymaniem bezpieczeństwa samolotów oraz miejsca pracy. Kompleksowe zarządzanie lotniskiem jest sporą odpowiedzialnością, dlatego tak ważne jest, aby menedżer lotniska był osobą samodzielną, odpowiedzialną i umiejącą działać pod presją czasu. Myślisz, że będzie to dla Ciebie idealna praca? Przekonaj się, co wiąże się z pracą w zawodzie menedżer lotniska!


Kim jest menedżer lotniska?

Menedżer lotniska jest niezwykle odpowiedzialną osobą, na której barkach leży mnóstwo obowiązków związanych z zarządzaniem portem lotniczym zgodnie z obowiązującymi przepisami lotniczymi. Menedżer lotniska planuje finanse lotniska, dzięki którym możliwy jest zakup innowacyjnych sprzętów, jak również wprowadzanie w życie planów rozwojowych. Zadaniem osoby zarządzającej lotniskiem jest zapewnienie pracownikom, jak również podróżnym bezpieczeństwa oraz komfortu. Co więcej, jedną z funkcji menedżera lotniska będzie kontakt z mediami, dzięki któremu port lotniczy będzie mógł budować swoją renomę.

Czym się zajmuje menedżer lotniska?

Menedżer lotniska ma na swojej głowie mnóstwo zadań, ponieważ jest odpowiedzialny za profesjonalne i kompleksowe zarządzanie portem lotniczym, który jest ogromną inwestycją. Jakie są główne zadania menedżera lotniska?

 • opracowanie oraz utrzymanie budżetu na obsługę lotniska,
 • dostosowywanie obiektu lotniczego do obowiązujących przepisów, np. pod względem bezpieczeństwa,
 • składanie raportów inspektorom,
 • planowanie finansowe,
 • zatwierdzanie umów leasingowych, kupna nowego sprzętu czy planów rozwoju,
 • prowadzenie nadzoru nad działem księgowości,
 • nadzorowanie pracowników obsługi technicznej,
 • kontakt z mediami i agencjami rządowymi.

Jakimi cechami charakteryzuje się menedżer lotniska?

 • Menedżer lotniska powinien być osobą odpowiedzialną, która nawet w stresujących sytuacjach i pod presją czasu potrafi sobie poradzić z trudnymi sytuacjami. Równie przydatna okaże się zdolność analitycznego myślenia, dzięki której menedżer lotniska sprawnie rozwiąże problemy, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie portu lotniczego.
 • Menedżer lotniska musi być osobą dokładną, samodzielną oraz zorganizowaną, ponieważ na jego głowie spoczywa ogromna odpowiedzialność, a także jest on obarczony wieloma zadaniami, które muszą być wykonywane terminowo.
 • Kolejną cechą, która powinna charakteryzować menedżera lotniska, jest otwartość na kontakt z ludźmi — nie tylko chodzi tu o prawidłowe zarządzanie pracownikami, ale również o profesjonalny kontakt z mediami i opinią publiczną o wydarzeniach rozgrywających się na lotnisku.

Gdzie menedżer lotniska znajdzie pracę?

Menedżer lotniska znajdzie pracę zarówno na lotnisku lokalnym, jak i na lotniskach międzynarodowych.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Fajny poradnik.
Szkolenia w formie online to jest to co zdecydowanie do mnie...
Zawsze stresowałem się na rozmowach o pracę. Dobre i przydatne...
Zawsze zamawiam przesyłki do paczkomatu, jest to dla mnie...