Najlepsze Porady BiznesCzym zajmuje się w pracy menedżer lotniska? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?

Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?

Menedżer lotniska to osoba o różnorodnych obowiązkach, której zadaniem może być zarówno obsługa dużego lotniska międzynarodowego, jak i lotniska lokalnego o niewielkich rozmiarach. Kierownik lotniska jest odpowiedzialny za wiele spraw, m.in. zarządzanie finansami portu lotniczego, nadzorowanie księgowości, tworzenie dobrych relacji z firmami zajmującymi się utrzymaniem bezpieczeństwa samolotów oraz miejsca pracy. Kompleksowe zarządzanie lotniskiem jest sporą odpowiedzialnością, dlatego tak ważne jest, aby menedżer lotniska był osobą samodzielną, odpowiedzialną i umiejącą działać pod presją czasu. Myślisz, że będzie to dla Ciebie idealna praca? Przekonaj się, co wiąże się z pracą w zawodzie menedżer lotniska!


Kim jest menedżer lotniska?

Menedżer lotniska jest niezwykle odpowiedzialną osobą, na której barkach leży mnóstwo obowiązków związanych z zarządzaniem portem lotniczym zgodnie z obowiązującymi przepisami lotniczymi. Menedżer lotniska planuje finanse lotniska, dzięki którym możliwy jest zakup innowacyjnych sprzętów, jak również wprowadzanie w życie planów rozwojowych. Zadaniem osoby zarządzającej lotniskiem jest zapewnienie pracownikom, jak również podróżnym bezpieczeństwa oraz komfortu. Co więcej, jedną z funkcji menedżera lotniska będzie kontakt z mediami, dzięki któremu port lotniczy będzie mógł budować swoją renomę.

Czym się zajmuje menedżer lotniska?

Menedżer lotniska ma na swojej głowie mnóstwo zadań, ponieważ jest odpowiedzialny za profesjonalne i kompleksowe zarządzanie portem lotniczym, który jest ogromną inwestycją. Jakie są główne zadania menedżera lotniska?

 • opracowanie oraz utrzymanie budżetu na obsługę lotniska,
 • dostosowywanie obiektu lotniczego do obowiązujących przepisów, np. pod względem bezpieczeństwa,
 • składanie raportów inspektorom,
 • planowanie finansowe,
 • zatwierdzanie umów leasingowych, kupna nowego sprzętu czy planów rozwoju,
 • prowadzenie nadzoru nad działem księgowości,
 • nadzorowanie pracowników obsługi technicznej,
 • kontakt z mediami i agencjami rządowymi.

Jakimi cechami charakteryzuje się menedżer lotniska?

 • Menedżer lotniska powinien być osobą odpowiedzialną, która nawet w stresujących sytuacjach i pod presją czasu potrafi sobie poradzić z trudnymi sytuacjami. Równie przydatna okaże się zdolność analitycznego myślenia, dzięki której menedżer lotniska sprawnie rozwiąże problemy, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie portu lotniczego.
 • Menedżer lotniska musi być osobą dokładną, samodzielną oraz zorganizowaną, ponieważ na jego głowie spoczywa ogromna odpowiedzialność, a także jest on obarczony wieloma zadaniami, które muszą być wykonywane terminowo.
 • Kolejną cechą, która powinna charakteryzować menedżera lotniska, jest otwartość na kontakt z ludźmi — nie tylko chodzi tu o prawidłowe zarządzanie pracownikami, ale również o profesjonalny kontakt z mediami i opinią publiczną o wydarzeniach rozgrywających się na lotnisku.

Gdzie menedżer lotniska znajdzie pracę?

Menedżer lotniska znajdzie pracę zarówno na lotnisku lokalnym, jak i na lotniskach międzynarodowych.

Dodaj komentarz

Porada Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 197
facebook unlike 1

Czy opis porady Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Czym zajmuje się w pracy menedżer lotniska?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Emilia Kalinowska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy nasza porada OC dla właściciela BMW za... 246 zł! Jak...
niee umiem napisać referatu na temat typów klimatycznych w...
Wózek do sprzątania to must have każdej firmy sprzątającej.
Kursy i szkolenia podnoszą naszą wiedzę i umiejętności.