09.02.2024

Jak rozliczać usługi stałej obsługi prawnej i podatkowej?

Jak rozliczać usługi stałej obsługi prawnej i podatkowej?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Piotr Nowak
Piotr jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, zajmującym się tematyką zdrowego stylu życia i fitnessu. Jego artykuły oferują praktyczne wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, planowania zdrowych posiłków oraz motywacji do zmiany nawyków na lepsze.
Udostępnij

Jeśli chodzi o obsługę prawną i podatkową Rzeszów, obowiązek podatkowy powstaje w momencie wykonania konkretnych usług. Rzecz ma się jednak inaczej w przypadku korzystania przez biznesy z usług prawnych o charakterze stałym. Świadczą je choćby prawnicy Rzeszów pracujący w kancelarii prawniczej Whiteberg, która specjalizuje się przede wszystkim w: prawie podatkowym Rzeszów, restrukturyzacji i upadłości, prawie korporacyjnym i przekształceniach, nowych technologiach, e-commerce, IT, sporach arbitrażowych i sądowych, doradztwie transakcyjnym oraz obsłudze prawnej i podatkowej biznesów. Jak zatem należy rozliczać usługi prawne dla biznesu, które nie mają charakteru jednorazowej współpracy, podejmowanej na przykład w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej lub sporej inwestycji?


Na czym polega obsługa prawna i podatkowa?

Kancelaria prawnicza Whiteberg zajmuje się obsługą prawną i podatkową Rzeszów. Polega ona na przeprowadzaniu osób prowadzących działalności gospodarcze różnego formatu, funkcjonujące na rozmaitych rynkach, przez wszelkie kwestie formalne. Na zakres działań prawników Rzeszów składają się między innymi: przygotowywanie różnego rodzaju dokumentów korporacyjnych (regulaminów, uchwał, wniosków oraz zgłoszeń do organów państwowych), tworzenie i negocjowanie umów (zawiązywanych z pracownikami i innymi firmami, inwestycyjnych, dotyczących praw własności intelektualnej czy też projektów budowlanych), reprezentacja klientów (kontakt z różnymi podmiotami, przed organami państwowymi oraz sądami) oraz doradztwo i analiza bieżącej działalności gospodarczej biznesów.

Obowiązek podatkowy a obsługa prawna

Tak jak ustaliliśmy już powyżej, w przypadku jednorazowego korzystania z usług prawnych świadczonych przez adwokatów Rzeszów zrzeszonych w kancelarii Whiteberg obowiązek podatkowy powstaje w momencie ich wykonania. Rzecz ma się jednak zupełnie inaczej w przypadku zdecydowania się na obsługę prawną i podatkową Rzeszów o charakterze stałym, ponieważ w tej sytuacji obowiązek podatkowy określa się na zasadach szczególnych, czyli w momencie wystawienia faktury. W sytuacji natomiast, gdy podatnik nie wystawił wcale faktury, bądź zrobił to z opóźnieniem, liczy się termin upływu płatności. Oczywiście na osobach świadczących usługi o charakterze stałym z zakresu obsługi prawnej i podatkowej ciąży obowiązek wystawienia faktury (najpóźniej może być to w terminie przed upływem płatności).

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy opis porady Jak sprawdzić stan konta? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak sprawdzić stan konta?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jak sprawdzić stan konta?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
hmmm ciekawe
~Bianka Urbańska
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności