Najlepsze Porady BiznesJak rozliczać usługi stałej obsługi prawnej i podatkowej?

Jak rozliczać usługi stałej obsługi prawnej i podatkowej?

Jak rozliczać usługi stałej obsługi prawnej i podatkowej?

Jeśli chodzi o obsługę prawną i podatkową Rzeszów, obowiązek podatkowy powstaje w momencie wykonania konkretnych usług. Rzecz ma się jednak inaczej w przypadku korzystania przez biznesy z usług prawnych o charakterze stałym. Świadczą je choćby prawnicy Rzeszów pracujący w kancelarii prawniczej Whiteberg, która specjalizuje się przede wszystkim w: prawie podatkowym Rzeszów, restrukturyzacji i upadłości, prawie korporacyjnym i przekształceniach, nowych technologiach, e-commerce, IT, sporach arbitrażowych i sądowych, doradztwie transakcyjnym oraz obsłudze prawnej i podatkowej biznesów. Jak zatem należy rozliczać usługi prawne dla biznesu, które nie mają charakteru jednorazowej współpracy, podejmowanej na przykład w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej lub sporej inwestycji?


Na czym polega obsługa prawna i podatkowa?

Kancelaria prawnicza Whiteberg zajmuje się obsługą prawną i podatkową Rzeszów. Polega ona na przeprowadzaniu osób prowadzących działalności gospodarcze różnego formatu, funkcjonujące na rozmaitych rynkach, przez wszelkie kwestie formalne. Na zakres działań prawników Rzeszów składają się między innymi: przygotowywanie różnego rodzaju dokumentów korporacyjnych (regulaminów, uchwał, wniosków oraz zgłoszeń do organów państwowych), tworzenie i negocjowanie umów (zawiązywanych z pracownikami i innymi firmami, inwestycyjnych, dotyczących praw własności intelektualnej czy też projektów budowlanych), reprezentacja klientów (kontakt z różnymi podmiotami, przed organami państwowymi oraz sądami) oraz doradztwo i analiza bieżącej działalności gospodarczej biznesów.

Obowiązek podatkowy a obsługa prawna

Tak jak ustaliliśmy już powyżej, w przypadku jednorazowego korzystania z usług prawnych świadczonych przez adwokatów Rzeszów zrzeszonych w kancelarii Whiteberg obowiązek podatkowy powstaje w momencie ich wykonania. Rzecz ma się jednak zupełnie inaczej w przypadku zdecydowania się na obsługę prawną i podatkową Rzeszów o charakterze stałym, ponieważ w tej sytuacji obowiązek podatkowy określa się na zasadach szczególnych, czyli w momencie wystawienia faktury. W sytuacji natomiast, gdy podatnik nie wystawił wcale faktury, bądź zrobił to z opóźnieniem, liczy się termin upływu płatności. Oczywiście na osobach świadczących usługi o charakterze stałym z zakresu obsługi prawnej i podatkowej ciąży obowiązek wystawienia faktury (najpóźniej może być to w terminie przed upływem płatności).

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Czy porada Jak wyposażyć firmę sprzątającą? pomogła Ci się ?...
ciekawa porada
ciekawa porada
ciekawa porada