Jeśli chodzi o obsługę prawną i podatkową Rzeszów, obowiązek podatkowy powstaje w momencie wykonania konkretnych usług. Rzecz ma się jednak inaczej w przypadku korzystania przez biznesy z usług prawnych o charakterze stałym. Świadczą je choćby prawnicy Rzeszów pracujący w kancelarii prawniczej Whiteberg, która specjalizuje się przede wszystkim w: prawie podatkowym Rzeszów, restrukturyzacji i upadłości, prawie korporacyjnym i przekształceniach, nowych technologiach, e-commerce, IT, sporach arbitrażowych i sądowych, doradztwie transakcyjnym oraz obsłudze prawnej i podatkowej biznesów. Jak zatem należy rozliczać usługi prawne dla biznesu, które nie mają charakteru jednorazowej współpracy, podejmowanej na przykład w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej lub sporej inwestycji?
Na czym polega obsługa prawna i podatkowa?
Kancelaria prawnicza Whiteberg zajmuje się obsługą prawną i podatkową Rzeszów. Polega ona na przeprowadzaniu osób prowadzących działalności gospodarcze różnego formatu, funkcjonujące na rozmaitych rynkach, przez wszelkie kwestie formalne. Na zakres działań prawników Rzeszów składają się między innymi: przygotowywanie różnego rodzaju dokumentów korporacyjnych (regulaminów, uchwał, wniosków oraz zgłoszeń do organów państwowych), tworzenie i negocjowanie umów (zawiązywanych z pracownikami i innymi firmami, inwestycyjnych, dotyczących praw własności intelektualnej czy też projektów budowlanych), reprezentacja klientów (kontakt z różnymi podmiotami, przed organami państwowymi oraz sądami) oraz doradztwo i analiza bieżącej działalności gospodarczej biznesów.
Obowiązek podatkowy a obsługa prawna
Tak jak ustaliliśmy już powyżej, w przypadku jednorazowego korzystania z usług prawnych świadczonych przez adwokatów Rzeszów zrzeszonych w kancelarii Whiteberg obowiązek podatkowy powstaje w momencie ich wykonania. Rzecz ma się jednak zupełnie inaczej w przypadku zdecydowania się na obsługę prawną i podatkową Rzeszów o charakterze stałym, ponieważ w tej sytuacji obowiązek podatkowy określa się na zasadach szczególnych, czyli w momencie wystawienia faktury. W sytuacji natomiast, gdy podatnik nie wystawił wcale faktury, bądź zrobił to z opóźnieniem, liczy się termin upływu płatności. Oczywiście na osobach świadczących usługi o charakterze stałym z zakresu obsługi prawnej i podatkowej ciąży obowiązek wystawienia faktury (najpóźniej może być to w terminie przed upływem płatności).