Najlepsze Porady RozrywkaStewardessa - na czym polega jej praca?

Stewardessa - na czym polega jej praca?

Stewardessa - na czym polega jej praca?

Biegle posługujesz się językami obcymi? Łatwo Ci przychodzi kontakt z ludźmi? Masz miłą dla oka aparycję? W takim przypadku możesz zainteresować się ścieżką kariery, jaką jest: stewardessa! Co należy zrobić, a także jakie wymagania należy spełnić, aby móc pracować we wspomnianym zawodzie?


Kim jest stewardessa?

Stewardessa to osoba o pogodnym usposobieniu i miłej aparycji, która wszystkie swoje obowiązki wypełnia na pokładzie samolotu pasażerskiego lub samolotu prywatnego. Praca stewardessy polega na zadbaniu o poczucie bezpieczeństwa uczestników lotu, np. przeprowadzenia krótkiego instruktażu, poinformowania pasażerów o zapięciu pasów czy wszelkich niedogodnościach. Co więcej, rolą stewardessy jest zadbanie o komfortowy lot, a więc pomoc pasażerom i dostarczanie im napojów oraz jedzenia, a także potrzebnych akcesoriów.

Czym zajmuje się stewardessa?

Zanim zapoznamy się z listą zadań, które stewardessa wykonuje podczas swojej pracy, warto wiedzieć, że zawód ten wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymagań formalnych, m.in. trzeba być pełnoletnim i posiadać wniosek o niekaralności, posiadać min. wykształcenie średnie, konieczna jest znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2, a także umiejętność pływania. Dodatkowym plusem jest brak tatuaży w widocznych miejscach. Spełniasz wszystkie te wymagania? Zatem zobacz, co w ciągu lotu robi stewardessa!

  • zaprasza pasażerów na pokład samolotu,
  • dba o komfort i bezpieczeństwo pasażerów podczas lotu,
  • troszczy się o pasażerów, m.in. realizuje złożone przez nich zamówienia dotyczące posiłku i napojów,
  • pomaga w nagłych sytuacjach awaryjnych,
  • przygotowuje wnętrze samolotu do lotu — sprawdza sprzęt i porządkuje wnętrze.

Jakimi cechami charakteryzuje się stewardessa?

  • Przede wszystkim stewardessa powinna być osobą otwartą na ludzi, wzbudzającą zaufanie, życzliwą, a także odznaczającą się miłą dla oka aparycją. Bez względu na sytuację stewardessa powinna być zawsze i uśmiechnięta oraz spokojna, dzięki czemu uda jej się opanować każdą sytuację.
  • Stewardessa powinna być osobą cierpliwą i odporną na stres, a także umiejącą ukrywać i kontrolować swoje emocje, ponieważ jej praca polega przede wszystkim na kontakcie z drugi człowiekiem, a pasażerowie samolotu potrafią być problematyczni. Dlatego też każda stewardessa powinna mieć rozwinięte umiejętności komunikacyjne oraz posiadać wiedzę z zakresu psychologii, dzięki której będzie mogła uspokoić pasażerów.
  • Praca stewardessy wiąże się z realnym zagrożeniem życia i zdrowia, dlatego osoba szykująca się do tej kariery zawodowej powinna radzić sobie ze stresem i problemami, a także trzeźwo i racjonalnie myśleć nawet w niebezpiecznych sytuacjach, ponieważ jej pracą jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom.

Gdzie znajdzie pracę stewardessa?

Stewardessa znajdzie pracę wyłącznie w liniach lotniczych, w których proces rekrutacji przebiega wieloetapowo. Zgłaszając się na posadę stewardessy, zazwyczaj należy przesłać CV oraz list motywacyjny, a także zaświadczenia o niekaralności, fotografię sylwetki, certyfikatów językowych i zdjęć paszportowych. Kandydatki następnie zapraszane są na rozmowę kwalifikacyjną, testy językowe, testy psychologiczne, a także ćwiczenia, dzięki którym przyszła stewardessa pokazuje, jak współpracuje z pasażerami. Na samym końcu stewardessa musi zdać egzamin, dzięki któremu linie lotnicze mają pewność, że swoim klientów gwarantują profesjonalną załogę.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Warto wiedzieć jak na całym świecie obchodzone jest święto...
A gdzie wróżenie z fusów
Farbowanie włosów od lat wykonuję tylko w salonie fryzjerskim....
Na pewno zastosuje się do tych porad, żeby wydawać trochę...