Najlepsze Porady ZdrowieJak szybko wytrzeźwieć? Ocena 5 na podstawie 10 komentarzy

Jak szybko wytrzeźwieć?

Jak szybko wytrzeźwieć? https://pixabay.com/

Każdemu zdarza się przesadzić z alkoholem. Nagle na imprezie czujesz, że masz już dość, kręci Ci się w głowie i najlepiej poszedłbyś już do domu, a dawno nie widziałeś znajomych? Masz coś do załatwienia, a wpada do Ciebie przyjaciółka z pysznym winem i wypijacie całą butelkę? Takich sytuacji jest mnóstwo. Podajemy Ci więc gotową receptę na to jak szybko wytrzeźwieć, gdy wymaga tego sytuacja. Pomoże to również uniknąć porannego kaca, który może zakłócić Ci cały plan kolejnego dnia.


Dlaczego szybko się upijamy?

Zaskoczyło Cię, że upiłeś się szybciej niż zwykle albo nawet nie czujesz się pijany a ospały i kręci Ci się w głowie? Jest tego kilka przyczyn. Po pierwsze nie pij na pusty żołądek. Alkohol szybciej wówczas rozchodzi się po organizmie i czujesz jego skutki znacznie mocniej. Nie idź więc na imprezę głodny, a w trakcie jedz przekąski. Jeśli nie chcesz dojadać na spotkaniu, zjedz coś sytego w domu. Najlepiej jakiś tłusty posiłek, który na długo utrzyma Cię w sytości.

 

Nie pij także dużo kiedy czujesz się zmęczony. Nie przespałeś kilka nocy z rzędu, wstajesz wcześnie do pracy, cierpisz na bezsenność? Alkohol szybko Cię położy. Staraj się więc oszczędzać siły, bo nie możesz na to nic poradzić.

 

Inny powód szybkiego upicia się to po prostu słaba głowa. Nasze predyspozycje do picia alkoholu ulegają zmianie. Może dawno nie piłeś albo od zawsze masz tendencje do szybkiego upijania się nawet małą ilością piwa czy wina? Nie pij więc dużo, bo na pewno szybko się upijesz. 

Upiłeś się? Pozbądź się alkoholu z organizmu!

Pierwszy ze sposobów nie jest zbyt przyjemny, ale skuteczny. Musisz po prostu zwymiotować. W ten sposób wypity alkohol zostanie usunięty z Twojego żołądka. Czasami jednak nie wypada tego robić, zwłaszcza kiedy jesteśmy u kogoś gościem. Aby pozbyć się alkoholu z organizmu możesz także wypić kilka szklanek wody. Doprowadzi to do jego wypłukania z poprzez częste oddawanie moczu. Ma to wpływ również na kaca. Im szybciej oczyścisz organizm z alkoholu, tym mniejsze będzie jego prawdopodobieństwo następnego dnia. 

Odwiedź wcześniej aptekę

Wcześniej możesz się zaopatrzyć w glukozę. Jest ona podawana zazwyczaj w szpitalach osobom, które są pijane. Wypita glukoza pomoże w regeneracji Twojego organizmu. Możesz także wypić kilka szklanek soku pomarańczowego lub innego o wysokiej zawartości witaminy C. Pomaga ona w szybszej regeneracji wątroby. Fruktoza zawarta w owocach przyspiesza również spalanie alkoholu. Wiele osób twierdzi, że nie upijają się zbyt szybko, jeśli przed imprezą zażyją kilka dawek witaminy C. Możesz spróbować jak na Ciebie działa ten sposób. Zażyj podwójną dawkę rano, w południe i przed spotkaniem. 

Pomóż organizmowi w spalaniu

Po alkoholu czujesz się głodny? Dzieje się tak dlatego, że Twój organizm potrzebuje energii do jego spalania. Pomóż mu wybierając produkty o wysokiej zawartości węglowodanów lub protein np.: czekoladę, ciastka, nabiał. Zalecany jest także sport. Zmobilizuj organizm do pracy 15 minutowym biegiem. Przyspieszysz w ten sposób metabolizm i alkohol szybko zostanie spalony przez Twój układ pokarmowy, a Ty od razu poszujesz się trzeźwiejszy.

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Witamina C mi zdecydowanie pomaga

~Rafał
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatny artykuł, na pewno się przyda

Porada Jak szybko wytrzeźwieć?
Dodano:
facebook like 445
facebook unlike 1

Czy porada Jak szybko wytrzeźwieć? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak szybko wytrzeźwieć?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w komentarzu

Kamil
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przydatne porady by pozbyć się kaca :)

Wiktor W.
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja po imprezie piję zawsze elektrolity kupione w aptece, od razu staję na nogi bez zawrotów głowy. Czasami zamiast nich piję rozpuszczalne witaminy, też super.

PatrykW
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Teraz wiem dlaczego jestem zawsze taki głodny po wypiciu a to po prostu organizm energii potrzebuje

~Porada na 102
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

info ze jedzie teściowa - to wystarczy na wytrzeźwienie w 10 sekund - osobiście przetestowałem

tomek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Tak zdecydowanie najlepsza porada - zdjęcie teściowej. Kac natychmiast mija !

Marcin
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

mi pomaga oglądanie zdjęcia teściowej - nie ma nic lepszgo do wytrzeźwienia

Marcin
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

mi pomaga oglądanie zdjęcia teściowej - nie ma nic lepszgo do wytrzeźwienia


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy nasza porada Jak rozpoznać cyfrowe zmęczenie oczu? pomogła...
Jeśli długo boli głowa lepiej udać się do lekarza
Czy porada Jak zapobiegać chorobom serca? przydała Ci się ?...
Czy inspiracja Zmęczone oczy - jak sobie z nimi radzić?...