Najlepsze Porady TechnologieJak sformatować dysk? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak sformatować dysk?

Jak sformatować dysk? © pixabay.com

Zazwyczaj po kilku latach od zakupu, komputer zaczyna wolniej działać, wiesza się i uniemożliwia wykonywanie nawet tych prostych czynności. Co wtedy zrobić? Przecież nie będziemy kupować nowego sprzętu. Najlepszym wyjściem będzie sformatowanie dysku. Jednak jak to zrobić, by niczego nie uszkodzić w komputerze?

 


Podstawowa wiedza się przyda

Niestety, instalacja nowego systemu operacyjnego wymaga pewniej wiedzy informatycznej. Kiedy jej nie posiadamy, czynności może nam sprawić dużo trudności. Jednak zawsze mozna się spróbować nauczyć formatowania, zapewne nie raz się przyda ta umiejętność. Na początek zgrajmy wszystkie niezbędne dane ze swojego komputera, musimy zapisać wszystkie hasła czy loginy, które teraz mamy wpisane automatycznie,bo formatowanie usuwa wszelkie dane z komputera. Warto zastanowić się również nad opcją szybkiego formatowania, która może być idealnym rozwiązaniem, kiedy nie znamy się na rzeczy. Nie musimy wówczas usuwać wszystkich danych z komputera, lecz sformatować tylko jedną z partycji, dzięki czemu pozbędziemy się zbędnych rzeczy, byc może też tych zainfeklowanych przez wirusy, które spowalniaja działanie komputera.

Skorzystaj z gotowych instrukcji

Może masz kogoś znajomego, który pomoże Ci w sformatowaniu dysku lub powie, jak to zrobić? Jeśli nie, skorzystaj z filmików zamieszczanych na przykład na You Tube. Wiele osób udziela tam instruktażu, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, kiedy nie do końca coś potrafimy zrobić. Obejrzyj kilka takich filmów i znajdź ten, który krok po kroku podpowie Ci, jak wgrać nowy system do komputera. Jeśli jednak wydaje Ci się to trudne, boisz się samemu to zrobić, to skorzystaj z pomocy informatyka. Zanieś komputer do punktu informatycznego, a nawet na drugi dzień będzie gotowy jego nowy system.

Dodaj komentarz

Porada Jak sformatować dysk?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 588
facebook unlike 1

Czy porada Jak sformatować dysk? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak sformatować dysk?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Miłosz Piotrowski
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

proste i banalne


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
http://mewkid.net/who-is-redistina/ - Cialis 20 Mg Generic...
ciekawe może i tak...
Czy porada Jak zrobić idealne selfie? przydała Ci się ? Może...
Liczymy,że porada Co musisz wiedzieć kiedy decydujesz się...