Najlepsze Porady UrodaJak farbować włosy bibułą? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak farbować włosy bibułą?

Jak farbować włosy bibułą? © pixabay.com

Bardzo modne wśród nastolatek jest bezinwazyjne farbowanie włosów za pomocą bibuły. Jest to bardzo proste i nie wymaga ingerencji fryzjera. Do pomocy wystarczy nam koleżanka, ale również spokojnie wykonamy ten zabieg samodzielnie.


Jak to działa?

Farbowanie włosów bibułą to rzeczywiście bezpieczny dla nich zabieg. Pozwala on również uzyskać wiele kolorów, nawet tych rzadko występujących na włosach. To świetny sposób żeby się wyróżnić pośród znajomych. Otrzymany kolor najczęściej wypłukuje się po pierwszym myciu. Należy jednak być ostrożnym, bo czasami może on zostać na głowie na dłużej, w zależności od tego jak głęboko wniknął barwnik i jak bardzo nasze włosy są zniszczone. Dobrze jest więc zaplanować farbowanie np.: na weekend. Przed farbowaniem ubierz na ręce rękawiczki, posmaruj uszy i linię skóry przy włosach kremem oraz ubierz się w jakieś stare ciuchy, bo bibuła farbuje nie tylko włosy, ale też ubrania i ciało. Następnie zamocz bibułę w wodzie i potrzyj nią suche włosy. Najlepiej kolor wychodzi na jasnych włosach i wcierany z ciemnych odcieni bibuły np.: granatowy, zielony, czerwony, fiolet. Dla mocniejszego koloru, suszymy włosy po chwili i znowu wcieramy mokrą bibułę w suche włosy. Ten sposób jest świetny do robienia pasemek i ombre, bo kontrolujemy gdzie znajdzie się barwnik. W celu zafarbowania całej głowy, namaczamy bibułę w misce, jej ilość zależy od koloru jaki chcemy uzyskać. Kiedy puści ona kolor, wyjmujemy resztki papieru i moczymy w misce całą głowę na kilka minut. Zabieg również można powtarzać.

Dodaj komentarz

Porada Jak farbować włosy bibułą?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 550
facebook unlike 1

Porady Uroda Czy inspiracja Jak farbować włosy bibułą? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak farbować włosy bibułą?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Porady Uroda Czy nasza porada Jak dobrać kolor pomadki do...
Najlepsze porady o urodzie Czy porada Jak wzmocnić brązowy...
U mnie niechciany tatuaż to zdecydowanie błąd młodości i...
Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja Jak dbać o twarz...