Najlepsze Porady UrodaZmień swój wygląd dzięki... soczewkom kontaktowym Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Zmień swój wygląd dzięki... soczewkom kontaktowym

Zmień swój wygląd dzięki... soczewkom kontaktowym

Najpowszechniejszym sposobem na korygowanie wad wzroku są okulary. Mówi się zresztą, że nie tylko mogą poprawić jakość widzenia, ale także odmienić sposób, w jaki wyglądamy. W tym celu jednakże można wykorzystać również soczewki kontaktowe. Jak? Już odpowiadamy.


Czym są kolorowe soczewki kosmetyczne?

Oczy to nie tylko najważniejszy narząd poznawczy człowieka. To także wyróżnik, dzięki któremu możemy zapaść w pamięć innych osób. Często też po oczach można „odczytać” nasze emocje, uczucia, nastawienie. I chociaż może się wydawać, że akurat oczu zmienić nie można, to są rozwiązania modowe, które jednak na to pozwalają.

Noszą one nazwę soczewek kosmetycznych lub soczewek kolorowych. Z ich użyciem można błyskawicznie zmienić barwę oczu, ale także nadać im wyjątkowego wyglądu.

Na rynku dostępne są bowiem dwa rozwiązania jeśli chodzi o soczewki kolorowe. W pierwszym przypadku po ich założeniu zmienia się barwa tęczówki. Pigment zawarty w soczewce – czyli jej kolor – może być zbliżony do koloru oka, a wtedy mocniej go wydobywa, nadaje wyrazistości. Dla znajomych i przyjaciół ta zmiana będzie zauważalna, ale nie będą oni mieć powodu by podejrzewać o nią soczewki kontaktowe. Zmiana jednak wcale nie musi być subtelna, bo kolor oczu można zmienić też na inny, niż ma się naturalnie. To też ciekawa propozycja, z której korzystać można zarówno na co dzień, jak i na jakieś specjalne okazje. Na nie jednak idealnie nadają się soczewki kolorowe we wzory. Zapoznać z nimi można się na stronie jednego z największych sklepów ze szkłami kontaktowymi w Polsce – BezOkularow (https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe). I tu mamy już do czynienia ze zmianą diametralną. Nasze oczy mogą bowiem przypominać oczy smoka, wiedźmina czy też zombie. Niesamowite wrażenie robią tęczówki całkowicie czarne, zupełnie białe czy pokryte geometrycznymi wzorami. Taki wygląd może szokować, ale też fascynować czy budzić zaciekawienie i zainteresowanie. Noszenie ich na co dzień nie zawsze będzie możliwe np. z uwagi na charakter pracy, jednak gdy nadarzy się jakaś wyjątkowa okazja... Impreza, zwłaszcza w stylu goth, rave, odgrywania ról role play czy cosplay, ale nawet zwykłe wyjście na miasto z przyjaciółmi może zyskać nowy wymiar.

 

Co warto wiedzieć o soczewkach kolorowych?

No dobrze – ale czy to ciekawe rozwiązanie jest dla każdego? Może nie dla wszystkich – ale na pewno dla wielu osób. Soczewki kolorowe dostępne są z mocami korekcyjnymi (mogą nosić je osoby z wadami wzroku), albo jako tak zwane zerówki. W tym drugim przypadku wcale nie trzeba mieć wady wzroku, by skorzystać z uroków kolorowych soczewek i nie trzeba przechodzić procedury analogicznej jak w przypadku soczewek korekcyjnych. Soczewki kolorowe nie są bowiem wyrobem medycznym jak w przypadku soczewek z mocą korekcyjną, tylko są po prostu soczewkami kosmetycznymi. Warto jednak przejść naukę zakładania i zdejmowania soczewek. Specjaliści zalecają też badanie wzroku osobom, które potencjalnie nie mają wady wzroku, by udali się na taką wizytę u optometrysty albo lekarza okulisty. Pozwala rozpoznać wadę wzroku – bo przecież nie zawsze wiemy, czy faktycznie mamy oko miarowe (bez wad). Jeśli wady nie ma, to specjalista określi, czy możemy nosić soczewki „zerówki”. Czasami, dość sporadycznie, zdarzają się przeciwwskazania, związane np. z chorobami przewlekłymi (cukrzyca, problemy z ciśnieniem), dolegliwościami (alergie) czy stanem (ciąża). Kolejnym zastrzeżeniem przed założeniem soczewek kolorowych jest to, by kupować je wyłącznie ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła. Zdarzają się bowiem okazje cenowe, np. na portalach aukcyjnych czy azjatyckich, które teoretycznie są trochę tańsze, niż soczewki kolorowe dostępne w markowych sklepach. Takie oszczędności mogą być jednak pozorne, bo decydując się na zakup z niepewnego źródła ryzykujemy możliwymi powikłaniami czy dolegliwościami dla naszego narządu wzroku. Jeśli więc chcemy zmienić swój wygląd, to powinniśmy robić to z głową.

 

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ciekawy artykuł odnośnie soczewek

Porada Zmień swój wygląd dzięki... soczewkom kontaktowym
Dodano:
facebook like 321
facebook unlike 1

Porady Uroda Czy nasza porada Zmień swój wygląd dzięki... soczewkom kontaktowym pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Zmień swój wygląd dzięki... soczewkom kontaktowym? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Polecam sposób z płynem do mycia naczyń.
Porady Uroda Czy porada Domowe sposoby na elektryzujące się...
Mam bardzo długie rzęsy dlatego sztuczne nie są mi potrzebne,...
Najlepsze porady o urodzie Czy porada 6 skutecznych sposobów...