Najlepsze Porady WypoczynekJak zacząć medytować? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zacząć medytować?

Jak zacząć medytować? Medytacja

Medytacja pomaga oderwać się od otaczającej na rzeczywistości, to dzięki niej możemy odzyskać wewnętrzną równowagę nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Zredukowanie poziomu stresu wpłynie na poprawę samopoczucia oraz odzwierciedli się na naszym ciele — poczujemy się młodsi, znacznie bardziej energiczni i gotowi do działania. Warto pamiętać, że medytacja powinna być czynnością komfortową — warto zapewnić sobie spokojną przestrzeń oraz sprawić, aby pozycja medytacyjna była wygodna. W czasie medytacji warto skorzystać z poduszki medytacyjnej, która pomaga utrzymywać kręgosłup w odpowiedniej pozycji bez niepotrzebnego napinania mięśni wzdłuż kręgosłupa. W poniższym artykule dowiesz się jak w prawidłowy sposób medytować — poznasz sekrety holistycznej pielęgnacji ciała i umysłu!


Po pierwsze, spraw, aby medytacja stała się dla Ciebie codzienną rutyną. Medytacja powinna być równie oczywista, co jedzenie śniadania albo ubieranie się. Najłatwiej będzie się do niej przyzwyczaić, wybierając stałe pory wykonywania. Jeśli nie masz możliwości medytowania rano, spróbuj wpleść ją w ciągu dnia lub na jego uspokajające zakończenie.

W medytacji chodzi o to, aby uświadomić sobie, co nas rozprasza. Do jej wykonania nie potrzebujesz żadnych specjalnych sprzętów, tj. poduszek, muzyki, ani kadzidełek — wystarczy Ci najzwyklejsza podłoga. Medytację należy traktować jako pewnego rodzaju higienę umysłu — warto odrzucić kulturowy bagaż, który przeszkadza nam w jej wykonywaniu.

Jak rozpocząć przygodę z medytacją? Spróbuj jednej z dwóch technik, które pomogą Ci się wyciszyć.

1. Głębokie oddychanie — ma niesamowity wpływ zarówno na nasze ciało, jak i na psychikę. Dotleniając organizm, redukujemy poziom stresu — wyciszamy się i uspokajamy.
• Zastosuj metodę dziewięciu oddechów oczyszczających.
• Usiądź prosto i połóż rękę na brzuchu, po czym weź spokojny oddech przez nos, a następnie wypuść powietrze przez usta. W czasie oddychania poczujesz, jak twój brzuch się rozciąga, a następnie maleje. Robiąc każdy kolejny oddech, odliczaj do pięciu.

2. Patrzenie na świecę — ogień uspokaja i jednocześnie przyciąga naszą uwagę. Wystarczy zapalić świecę i patrzeć się w jej płomienie przez kilka minut. Dzięki tej technice w szybki sposób przystąpisz do medytacji.

Wspomniane metody są niezwykle pomocne, jeśli swoją przygodę rozpoczynasz bez przewodnika, który dopiero po kilku minutach przechodzi do głównej części sesji medytacyjnej.

Dodaj komentarz

Wiesia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

I do tego powtarzanie jakiejś mantry


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Przede wszystkim to ręcznik trzeba zabrać
Wakacje bez tłumów w czasach pandemii to priorytet.
Warto samemu zaplanować podróż z rodzina czy przyjaciółmi i...
Na chłód najlepsza herbatka z miodem lub cytryną. Od razu...