Najlepsze Porady BiznesJak kupić mieszkanie?

Jak kupić mieszkanie?

Jak kupić mieszkanie? © pixabay.com

Zakup mieszkania nie jest wcale taki prosty jak sie wydaje. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, zanim się zdecydujemy na daną nieruchomość. Ważny jest na przykład jej metraż, lokalizacja czy odległość od miejsca pracy. Jak więc kupić mieszkanie, by być w nim szczęśliwym?


Weź pod uwagę koszty

Wybór mieszkania powinien być bardzo dobrze przemyślany. Prawdopodobnie będziemy tam mieszkać przez wiele lat. Na początku zastanówmy się więc, jak dużą sumę pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na mieszkanie. Jeżeli stać nas na nowe, deweloperskie mieszkanie, to będzie to idealny wybór. Jeżeli jednak fundusze na to nie pozwalają lub na przykład chcemy mieszkanie w konkretnej dzielnicy, gdzie jedyną opcją jest rynek wtórny, poszukajmy mieszkania wartego swojej ceny.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Ogłoszeń mieszkań bardzo dużo znajdziecie na internecie. Jednak uwaga na oszustów. Sprawdź, czy osoba podająca się za właściciela, faktycznie nią jest i poproś o wgląd do ksiąg wieczystych. Pozwoli to zobaczyć, czy mieszkanie nie jest zadłużone. Zobacz też, ile osób zameldowanych jest w mieszkaniu. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, musisz bowiem zadbać o wiele szczegółów. Warto również zastanowić się nad skorzystaniem z usług firm, zajmujących się poszukiwaniem mieszkań na sprzedaż. Wszystkie formalności będą wtedy oni musieli pomóc załatwić. Jednak jak wiadomo wymaga to dodatkowych pieniędzy za usługi.

Dobierze mieszkanie do swoich potrzeb

Zaplanuj w mieszkaniu swoją przyszłość. Jesli w niedługim czasie planujesz mieć dzieci lub wyjść za mąż, musisz to uwzględnić w zakupie mieszkania. Dodatkowy pokój na sypialnię lub pokoik dziecka z pewnością się przyda. Pomyśl też czy w niedalekiej odległości są szkoły, przychodnia oraz sklepy. Warto miec takie rzeczy pod ręką. Sprawdź, jak daleko masz z mieszkania do pracy i czy w razie czego blisko jest przystanek autobusowy. Zadbaj o komfort i wygodę w swoim własnym M.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
3 proste ale istotne porady dotyczące pisania referatu...
Szukając pracy napotkałem się na wiele ogłoszeń i w 80% razem...
Ciekawy artykuł, z własnego doświadczenia mogę napisać że...