Najlepsze Porady WypoczynekJak spakować walizkę?
ocena (/0):

Jak spakować walizkę?

Jak spakować walizkę? @unsplash

Sezon urlopowy coraz bliżej, wielu z nas już planuje majówkę po za domem. Wyjazdy są bardzo przyjemne i pozwalają oderwać się od codzienności. Jednak aby tak się mogło stać musimy się do takiej wyprawy dobrze przygotować - podstawą jest odpowiednie spakowanie się. Porządek w walizce pozwoli nam wszystko szybko znaleźć - dzięki temu nie będziemy się niepotrzebnie denerwować i spędzimy urlop miło i przyjemnie. Warto pamiętać przede wszystkim aby wcześniej zrobić listę potrzebnych rzeczy.


W co się spakować?

W co się spakować?@unsplash

Walizkę powinniśmy dostosować do tego gdzie wyjeżdżamy i jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczać. Jeśli jedziemy samochodem możemy pozwolić sobie na więcej możliwości - dobrą opcją będzie zwykła torba podróżna, które zmieści dużo, a dzięki temu, że jest uszyta z miękkiego materiału z łatwością zmieści się w bagażniku. Na podróż samolotem czy autokarem warto zabrać walizkę na kółkach - łatwiej będzie się nam z nią przemieszczać, a nasze rzeczy będę bezpieczne. Dobrze jest pamiętać o podręcznym bagażu, torebce lub plecaku, przydadzą się podczas pieszych wypadów.

Kosmetyki

Kosmetyki@unsplash

Są niezbędne podczas dłuższych wyjazdów, nie warto jednak zabierać całych opakowań produktów. Watro zaopatrzyć się w małe wersje podróżne dostępne w drogeriach lub przelać kosmetyki do mniejszych pojemniczków (również do kupienia w drogerii).

Pakowanie

Pakowanie@unsplash

Podczas pakowania musimy zmieścić jak najwięcej rzeczy na jak najmniejszej przestrzeni, dlatego będzie nam zależało na wykorzystaniu każdego zakamarka walizki. Pakowanie zaczynamy od rzeczy odpornych na zagniecenia np. ręczniki - rolujemy je i układamy na dnie. Możemy tam również umieścić buty owinięte w foliowe woreczki. Warto wykorzystać miejsce w butach na umieszczenie tam bielizny lub skarpetek. Następnie układamy poskładane ubrania mniej odporne na zagniecenia. Na środku rzeczy kruche i delikatne, które mogą się łatwo zniszczyć. Na nie sukienki i rzeczy które będziemy chcieli później zawiesić na wieszaku. Na wierzchu umieszczamy kosmetyczkę, i inne dodatki starając się wkładać je w każdą możliwą przestrzeń.

Życzymy samych danych podróży :)

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Podobne